Білоруську опозиціонерку Колесникову тримають у камері 2 на 3 метри

Дата: 30 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

Білоруську опозиціонерку Марію Колесникову, засуджену на батьківщині до 11 років ув’язнення, тримають у нелюдських умовах. 

Про це вона розповіла в інтерв’ю Російській службі BBC. 

Марія Колесникова та Максим Знак. Обох опозиціонерів засудили до багаторічних строків ув’язнення у вересні поточного року. Фото: Reuters

Колесникову засудили на початку вересня, однак під вартою вона знаходилась цілий рік до цього. За цей час вона змінила 5 камер, наразі її утримують у приміщенні розміром 2,5 на 3,5 метра. 

“Зараз камера дуже маленька 2,5 на 3,5 метра, де двоє нар на чотирьох людей, туалет, умивальник, телевізор, кип’ятильник, кухоль, тази, стіл, лава. Через вікно і грати видно небо”, – розповіла вона. 

У камерах, як зазначає Колесникова, палять попри заборону, а нормального доступу до душу не мають всі в’язні, а тому вони змушені митися у тазах, нагріваючи воду кип’ятильником:

“Складно повірити, але в центрі Мінська людей тримають в камерах з холодною водою, а душ приймають в загальній душовій (на чотири людини без перегородок) один раз на тиждень по 20 хвилин. Білизну перемо в тазах, нагріваючи воду кип’ятильником. Сохне вона вночі на батареї або на нарах”. 

Ізолятор у місті Жодіно, де тримали Колесникову. Фото: Алесь Ляпицький

Колесникова розповіла, що отримує щомісяця близько 200 листів, на які відповідає декілька годин у день. В ув’язненні вона вчить мови та читає книжки, з доступом до яких у неї були проблеми раніше: 

“В Жодіно (ізолятор тимчасового тримання. – Ред.) книг для мене скоріше не було, ніж були. Адміністрація пояснювала це тим, що проблеми з книгами для мене пов’язані зі страхом, що в них є якась інформація, як у Леніна, “написана молоком” (невидимим чорнилом). Це і є справжня причина вилучення і тритижневої перевірки книг Харарі, Хокінга. “Молока не знайшли” – повернули”. 

Опозиціонерка наголосила, що не відчуває “захоплення” від тих строків, які призначив білоруський суд їй та опозиціонеру Максиму Знаку, однак додала, що коли пригадує, за що їх ув’язнили, то “дихати стає легше”. 

Нагадаємо, що після викрадення білоруськими силовиками у вересні минулого року Колесникову намагались змусити виїхати до України, але на кордоні вона порвала свій закордонний паспорт, щоб лишитися на батьківщині.

Нещодавно Колесниковій присудили премію з прав людини імені Вацлава Гавела. Нагороду за неї отримала її сестра. 

Фотографія обкладинки: BelTA/Reuters 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: