Балуху збільшили термін ув’язнення

Дата: 25 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю “Верховний суд” Криму збільшив термін ув’язнення в колонії для кримського активіста Володимира Балуха.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

Заступник прокурора просив скасувати апеляційну постанову того ж “Верховного суду” щодо Балуха в частині заліку в термін позбавлення волі часу перебування активіста під домашнім арештом. Зокрема, перерахувати цей термін і для цього передати кримінальну справу на новий апеляційний розгляд з новим складом суду.

“Однак суддя Любов Дяченко оголосила абсолютно несподіване і таке, що суперечить російському законодавству, рішення. Вона прийняла рішення про погіршення становища активіста, а саме постановила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, як день за півтора. Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить, тим самим продовжуючи час перебування в колонії. До того ж суддя прийняла це рішення, навіть не надсилаючи справу в апеляцію, як того просив прокурор”, – розповіли правозахисники. 

Балух брав участь у засіданні через відеозв’язок та, за словами його захисників, виглядав дуже виснаженим і був украй обурений таким рішенням.

“Остаточне мотивування такого рішення буде зрозуміло тоді, коли адвокат отримає на руки судове рішення”, – додали активісти. 

Як відомо, ФСБ Росії затримала Володимира Балуха ще 8 грудня 2016 року. Силовики стверджували, що знайшли на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Захист Балуха і правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір’ї його будинку.

Якщо ви хочете підтримати Володимира Балуха, то можете написати йому листа в колонію. Правозахисники спеціально підготували інструкцію, як це зробити. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: