Австралійський футболіст Джош Кавалло зробив камінг-аут

Дата: 28 Жовтня 2021
A+ A- Підписатися

Гравець клубу вищої австралійської ліги Adelaide United Джош Кавалло зробив камінг-аут. 

Про це він написав у твіттері. 

Фото: Mark Brake/Getty Images

21-річний Кавалло розповів, що довго не міг говорити про свою сексуальність без почуття незручності та шість років “боровся” зі своєю орієнтацією. 

“Зростаючи, я завжди відчував потребу приховувати себе, тому що мені було соромно, мені було соромно, що я ніколи не зможу робити те, що я люблю, і бути геєм. Все, що я хочу робити, це грати у футбол, і щоб при цьому до мене ставилися як до всіх”, – сказав хлопець. 

Кавалло вирішив здійснити публічний камінг-аут, коли отримав підтримку рідних та колег, яким розповів про себе: 

“У футболі у вас є лише невелике вікно, щоб досягти величі, і публічний виступ може негативно вплинути на кар’єру. Як футболіст-гей, я знаю, що є й інші гравці, які живуть у мовчанні. Я хочу допомогти змінити це, показати, що кожен, хто хоче грати у футбол, заслуговує на право бути самим собою”.

Австралієць не став першим футболістом в країні, який розповів про свою гомосексуальність, однак раніше ніколи гравці вищої ліги не робили цього. Як зазначають журналісти BBC, здебільшого професійні футболісти, якщо й говорять про свою гомосексуальність, то лише після закінчення кар’єри.

В Австралії у нижчій лізі наразі грає 28-річний Енді Бреннан, який першим серед колег у країні здійснив камінг-аут 2019 року. Першим же в історії камінг-аут серед футболістів ще 1990 року зробив англійський футболіст Джастін Фашану. Після цькувань чоловік вкоротив собі віку. 

Джастін Фашану. Фото: attitude.co.uk

В Україні досі жодний футболіст не робив камінг-ауту. Не сприяють цьому процесу, зокрема, гомофобні заяви деяких колег. Так, наприклад, 2018 року гендиректор футбольного клубу “Зоря” Сергій Рафаїлов заявляв, що поява серед його гравців гея буде неприйнятною, адже він виступає проти “пропаганди гомосексуалізму”. За свої слова він публічно не вибачився. 

Водночас ситуація з гомофобією у світі спорту починає змінюватись. На цьогорічній Олімпіаді у Токіо спортсменів, які відкрито заявили про свою сексуальну орієнтацію, нарахували понад 140. Деякі з них закликають не проводити змагання в країнах, де гомосексуальність карається смертю. 

Нагадаємо, що розкриття своєї сексуальної орієнтації може спричинити труднощі в гомосексуальних людей, які живуть у суспільствах, де досі існує негативне ставлення до них. Щоб підтримати їх у прагненні до відкритості, у всьому світі щорічно відзначають Міжнародний день камінг-ауту. 

Дослідження свідчать, що майже половина українців негативно ставиться до ЛГБТ. Однією з причин цього фахівці називають те, що громадяни не мають у своєму оточені відкритих гомосексуалів. Через ставлення оточення до їхньої орієнтації або ідентичності ЛГБТ-українці стають жертвами злочинів ненависті, які неохоче розслідують правоохоронці. Минулого року в Києві студента побили після погроз через те, що він вивісив веселковий прапор на балконі гуртожитку.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter