Атакували росіяни і Миколаїв. По ньому ворог випустив кілька ракет. Як повідомив очільник тамтешньої ОВА Віталій Кім, унаслідок обстрілу міста постраждали 4 дорослих та 2 дітей. Одну дитину госпіталізували, другій надають психологічну допомогу. Також відомо, що через обстріл загинули дві жінки.
Наслідки російської атаки по Миколаєву
Росіяни також обстріляли Запоріжжя. Там пролунала низка вибухів. Глава Запорізької ОВА Іван Федоров повідомляв про загрозу атаки балістичними, крилатими та авіаційними ракетами.
Вибухи також фіксували в Одесі. За даними моніторингових каналів, росіяни вдарили по місту протирадіолокаційними ракетами Х-31П та крилатими ракетами. За повідомленням міського голови Геннадія Труханова, унаслідок атаки в місті виникли перебої з електропостачанням. Згодом він повідомив, що в місті призупинив роботу весь електротранспорт.
Рівне також зазнало ракетного удару, повідомив міський голова Олександр Третяк.
Росіяни також били й по Львівщині. За даними очільника ОВА Максима Козицього, у Шептицькому районі області внаслідок падіння уламків ворожої ракети загорілися гаражі та автомобіль.
На Волині росіяни поцілили в об’єкт енергетичної інфраструктури, повідомив очільник ОВА Іван Рудницький. Минулося без постраждалих та загиблих.
На Вінниччині росіяни також поцілили в обʼєкти критичної інфраструктури. В області фіксують відключення світла. Попередньо – без постраждалих.
Окрім того, за даними моніторингових каналів росіяни завдали ударів по Ніжину, Краматорську, Кривому Рогу, Дніпру, Вінниці, Чорноморську, а також Хмельниччині та Івано-Франківщині.
Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що росіяни масовано атакують енергооб’єкти. Під ударом опинилися об’єкти генерації та передачі електроенергії по всій Україні. Оператор системи передачі терміново ввів режим екстрених відключень електроенергії.
“Де можливо, рятувальники і енергетики вже працюють над ліквідацією наслідків”, – наголосив посадовець.
Нагадаємо, раніше в ООН закликали росіян припинити удари по енергетичних об’єктах України. Адже цілеспрямовані удари, які Росія здійснює по енергетичній інфраструктурі України, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права та мають бути негайно припинені.
Раніше ZMINA повідомляла, що з жовтня 2022 року, відколи російські військові почали масовано обстрілювати енергетичні об’єкти в Україні, відповідна інфраструктура зазнала 1024 атак.
Загальні втрати українських потужностей унаслідок атак лише цього року, що почалися 22 березня, перевищують 9 ГВт. Окупованими лишаються 18 ГВт генерації, включно з ГЕС, ТЕС та найбільшою в Європі атомною електростанцією – Запорізькою АЕС.