АРМА шукає управителя Будинку профспілок, де у лютому 2014-го загинули Олександр Клітинський та Володимир Топій
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) шукає управителя для Будинку профспілок на майдані Незалежності. У 2014 році внаслідок пожежі там загинули двоє євромайданівців та Героїв України – 25-річний Олександр Клітинський і 58-річний Володимир Топій.
Відповідну інформацію опублікували на сайті АРМА.
Кожен учасник відбору, як зазначають посадовці, може отримати детальну інформацію щодо активів до завершення терміну подання документів. Для цього треба звернутись на пошту info@arma.gov.ua та використати кваліфікований електронний підпис.
Учасником конкурсу може стати лише юридична особа або фізична особа–підприємець, “метою діяльності яких є отримання прибутку”. Документи можна подавати до 15 червня поточного року до 16-ї години.
“Ключове значення для конкурсного відбору має подання повної, якісної, всебічно аргументованої Програми управління активами, оскільки відбір управителів АРМА – це конкуренція не тільки цінових пропозицій, а саме змісту програм управління”, – кажуть в агенції.
Суд передав Будинок профспілок до АРМА цього року. До цього у 2020-му будівлю та низку інших об’єктів нерухомості, що були в користуванні Федерації профспілок України, заарештували.
Під час Революції гідності у Будинку профспілок був штаб Євромайдану, а 18–20 лютого 2014-го будівля майже повністю згоріла. Сталось це, коли її оточили спецпідрозділи “Беркут” та “Альфа”.
Як зазначає українська служба BBC, слідчі встановили, що пляшки із займистою сумішшю кидали обидві протиборні сторони, але винними слідство вважає представників тодішньої влади, що влаштувала “антитерористичну операцію” і штурмувала будинок. У цій справі під слідством були 10 людей, серед яких колишній керівник управління СБУ у Києві та Київській області Олександр Щеголєв.
У 2018–2019 роках Будинок профспілок відреставрували та відкрили там, між іншим, заклад харчування, а також покерний клуб. Такі дії викликали критику в активістів та родин Героїв Небесної сотні.
Нагадаємо, що у 2023 році збігає строк давності розслідувань у справах Майдану. Нещодавно у Львові відкрили виставку про справи, в яких так і немає рішень суду.
Фотографія обкладинки: УНІАН