Арбітражний трибунал почав слухати справу про компенсацію $10 млрд “Нафтогазу” за активи в окупованому Криму

Дата: 22 Лютого 2022
A+ A- Підписатися

Арбітражний трибунал у Гаазі 21 лютого розпочав слухання, де має бути визначений розмір компенсації “Нафтогазу” за втрачену можливість компанії використовувати свої активи в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомив голова правління національної акціонерної компанії “Нафтогаз” Юрій Вітренко, інформує Крим.Реалії

Юрій Вітренко

Голова “Нафтогазу” зазначив, що в нього немає сумніву, що рано чи пізно міжнародні суди ухвалять справедливе рішення не тільки про відшкодування матеріальних збитків, яких зазнала наша держава через тимчасову окупацію свого півострова. Справедливого покарання зазнають також ті, хто силоміць відібрав нашу землю.

Йдеться, зокрема, про компенсацію за привласнені та використовувані Росією після окупації Криму родовища, бурові установки, підземне сховище, кораблі та газотранспортну систему.

За його словами, ухвалення арбітражного рішення очікується на початку наступного року, оскільки процес є дуже складним. Він потребує нетривіальних аргументів – і юридичних, і економічних щодо кожного активу.

“Нафтогаз” у цьому суді вимагає компенсації завданих збитків у понад 10 млрд доларів, зокрема відсотки. Відповідну оцінку збитків у суді представляють авторитетні міжнародні експерти. Роботу над визначенням і обґрунтуванням їхньої суми ми почали ще у 2015 році”, – повідомив Вітренко.

Нагадаємо, у червні 2019 року “Нафтогаз” подав до суду заяву про розмір компенсації збитків від експропріації активів у Криму, а в грудні Москва подала зустрічну заяву.

У червні 2021 року працівнику захопленого ПАТ “Чорноморнафтогаз” Руслану Годованцю українські правоохоронці повідомили про підозру. Чоловік порушив порядок в’їзду на окупований півострів та виїзду з нього. Його виявили під час перетину КПВВ “Каланчак” на адмінмежі з окупованим Кримом.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter