Amnesty International засудила арешти жінок в Ірані, які протестували проти носіння хіджабу
У Міжнародній правозахисній організації Amnesty International засудили арешти жінок в Ірані після їхніх акцій протесту проти обов’язкового носіння хіджабу.
Про це йдеться на сайті організації.
Правозахисники заявили, що десятки жінок потрапляють нині в Ірані під ризик “тривалих термінів тюремного ув’язнення”. 23 лютого іранська поліція попередила, що жінкам, які протестували проти хіджабу тепер будуть висунуті звинувачення в “підбурюванні до корупції і проституції”, максимальний термін покарання за що становить 10 років.
“Цей крок поставив десятки людей перед безпосередньою загрозою несправедливого ув’язнення і є тривожною ескалацією насильницького придушення владою прав жінок”, – прокоментували в Amnesty International.
У правозахисній організації зазначили, що в столиці Ірану Тегерані з грудня 2017 року понад 35 жінок були “насильницьки атаковані і заарештовані” за участь в “мирних протестах”.
Минулого тижня влада заарештувала ще двох жінок, які протестували проти носіння хіджабу в Тегерані. Понад два десятки жінок за останні тижні вийшли з протестом в Ірані проти закону, який зобов’язує жінок носити хіджаб у публічних місцях.
Жіночому одягу в Ірані приділяють особливу увагу після революції 1979 року: відтоді дотримання ісламських правил в одязі стало обов’язковим. Закони вимагають, щоб жінки покривали тіло і волосся, а поліція моралі переслідує жінок, які повністю не дотримуються правил носіння хіджабу.
Раніше повідомлялося, що у поліції столиці Ірану більше не будуть арештовувати жінок, одягнених не за правилами дрес-коду, введеного з моменту Ісламської революції 1978-1979 років, однак їм доведеться відвідувати лекції в поліції.