Amnesty International визнала історика Козловського в’язнем сумління
Amnesty International назвала в’язнем сумління вченого Ігоря Козловського, якого незаконне збройне формування Донеччини “засудило” на два роки і вісім місяців ув’язнення.
Про це повідомляє прес-служба правозахисної організації.
В Amnesty International називають справу за звинуваченням у зберіганні зброї сфабрикованою, а розгляд справи абсурдним.
“Якби ситуація не була настільки серйозною, можна було б назвати смішним той факт, що так звана сторона обвинувачення представила у суді дві металеві труби як “доказ” того, що Козловський зберігав зброю у своєму будинку. Обурливим є те, що відомий вчений проведе тривалий час за ґратами як в’язень совісті”, – каже Денис Кривошеєв, заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії.
“Все, у чому Ігор Козловський “винен”, це в його опозиції до так званої влади в Донецьку. Це стало очевидним щойно “суддя” назвав його “особливо ненадійним громадянином” через деякі з його минулих контактів. Цей фіктивний судовий розгляд невизнаної влади так званих “ДНР” неможливо прийняти, і Ігор Козловський повинен бути звільнений негайно та беззастережно”, – додав він.
Amnesty International також закликає так звану владу в Донецьку утриматися від практики незаконного затримання цивільних осіб на території, що знаходиться під їх контролем.
Нагадаємо, у січні 2016 року у Донецьку заарештували релігієзнавця, президента Центру релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин Ігоря Козловського. Бойовики заявляли, що він міг “дестабілізувати ситуацію” на території окремих окупованих районів Донецької області. Його звинуватили у незаконному придбанні і зберіганні двох гранат. Племінник Денис Козловський називає сміхотворним звинувачення, бо, у тій кімнаті, де, мовляв, знайшли боєприпаси, жив напівпаралізований син історика – Святослав.
Рідні наполягають, що він не критикував публічно самопроголошене незаконне збройне формування, а на своїй сторінці у соціальній мережі ділився виключно філософськими цитатами та нейтральними фото.
Після початку конфлікту на сході України 62-річний чоловік лишився у Донецьку, аби доглядати за сином із синдром Дауна.
Раніше кандидат історичних наук Ігор Козловський керував управлінням у справах релігій Донецької ОДА. Викладав на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету.
Він написав понад 50 наукових публікацій, брав участь у міжнародних конференціях і зустрічах, у тому числі з Папою Іоаном Павлом ІІ, головою РПЦ Алексієм ІІ, патріархом Константинопольським Варфоломієм ІІ.