Amnesty International: 80% людей готові радо приймати біженців

Дата: 20 Травня 2016
A+ A- Підписатися

80% людей на планеті готові радо приймати біженців у своїх країнах.

Про це свідчить глобальне опитування, проведене на замовлення правозахисної організації Amnesty International, пише DW.com.

Refugee Welcome Index став результатом опитування понад 27 тисяч осіб у 27 країнах. Перше такого роду дослідження провів 2016 року інститут GlobeScan. Рейтинг оцінює держави відповідно до готовності їхнього населення прийняти біженців у своїй країні, своєму місті, своєму районі та власній домівці.

“У світі поширене припущення, що чим більше біженців вдасться не пустити до країни, тим популярнішим буде це рішення, що популізм – це спрямована проти біженців політика”, – розповіла в розмові з DW заступниця директорки європейського відділення Amnesty International Гаурі ван Гулік. За її словами, це хибне припущення. Рейтинг свідчить про протилежні настрої.

Результати дослідження продемонстрували, що кожен десятий опитаний готовий прийняти біженців навіть у себе вдома. Людям легко погодитися із загальною ідею про надання біженцям притулку, каже ван Гулік.

Країнами, де населення найменше готове прийняти біженців вдома, виявилися Росія, Індонезія та Таїланд. А от найбільшу готовність відчинити перед шукачами притулку двері власної домівки продемонстрували жителі Китаю, Німеччини та Великобританії. Майже половина опитаних китайців готові прийняти біженців навіть у себе вдома.

73% респондентів вважають, що люди, які тікають від війни та переслідування, повинні мати можливість отримати притулок в інших країнах. У Європі право на доступ до притулку особливо підтримують у Іспанії, Німеччині та Греції.

Дві третини респондентів в усіх країнах, де проводилось дослідження, вважають, що національні уряди мали би більше допомагати людям, які тікають від війни та переслідувань. Найбільше такий погляд підтримують у Китаї, Нігерії та Йорданії.

У Європейському Союзі 76% німців та 74% греків переконані, що уряди мали би робити більше. А от у Таїланді та Росії так вважають менше 30 відсотків опитаних.

96% опитаних німців сказали, що приймуть біженців у своїй країні, і тільки 3% були проти цього. Переважна більшість респондентів у Великобританії також за те, щоби пустити шукачів притулку до своєї країни.

Загалом у світі 32% опитаних готові бачити біженців серед своїх сусідів, 47% – у своєму місті та 80% – у своїй країні. Тільки 17% не хочуть бачити у своїх державах шукачів притулку. Втім, у Росії цей показник перевищує третину респондентів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: