Amnesty International використала для підготовки звіту свідчення людей у фільтраційних таборах та тюрмах РФ

Дата: 08 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Організація Amnesty International використала для підготовки звіту, у якому вона звинуватила ЗСУ в порушенні гуманітарного права, свідчення людей, які перебували у фільтраційних таборах та в’язницях на тимчасово окупованих територіях. Отже, інтервʼю відібрані під очевидним тиском.

Про це повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Фото: Getty Images
 

“До процесу збору свідчень були залучені незалежні журналісти та волонтери на території Миколаївської, Харківської, Донецької та Луганської областей. Водночас більшість матеріалів для звіту отримано в ході опитування осіб, які були евакуйовані на тимчасово непідконтрольні території України – територію Донецької та Луганської областей або Криму”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, матеріал збирався на території фільтраційних таборів та в’язниць, а опитування проводилося серед “охочих” надати подібну інформацію.

Як зазначає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, інформація, зібрана на території таборів, узагалі не мала використовуватися під час складання звіту, оскільки такі інтервʼю були відібрані під очевидним тиском з боку силових охоронних органів РФ (адміністрації закладів), який здійснювався на постійній основі.

Крім того, зібрані журналістами та найманими волонтерами матеріали також проходили перевірку адміністрацією закладів та в окремих випадках співробітниками ФСБ РФ.

Нагадаємо, 4 серпня Amnesty International опублікувала звіт, у якому йшлося про те, що українські війська нібито ставлять під загрозу цивільне населення, створюючи бази та розміщуючи системи озброєння в населених житлових районах, зокрема в школах і лікарнях, відбиваючи російське вторгнення. 

Після цього команда українського офісу міжнародної правозахисної організації Amnesty International заявила, що не була залучена до підготовки останнього звіту про війну Росії проти України та намагалася завадити його публікації. Тоді ж очільниця українського офісу Amnesty International Оксана Покальчук залишила посаду.

Потім Міжнародна правозахисна організація Amnesty International перепросила за свій звіт, у якому вона звинуватила Збройні сили України в порушенні гуманітарного права. Разом з тим в організації заявили, що не відмовляються від висновків, викладених у звіті.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter