Алгоритми телеграму сприяють поширенню екстремістського контенту – дослідження

Дата: 18 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Американська правозахисна організація Southern Poverty Law Center (SPLC) провела дослідження, у якому зафіксувала, що месенджер “Телеграм” активно використовує алгоритми, які сприяють поширенню екстремістського контенту.

Результати дослідження опублікувало BBC.

Фото: 24 техно

У звіті зазначається, що функція телеграму під назвою “схожі канали”, яку запровадили торік, рекомендує екстремістські ресурси навіть під час пошуку нейтральної інформації, наприклад про відомих осіб або сучасні технології.

Так, дослідниця Меґан Сквайр перевірила цю функцію, створивши новий акаунт у месенджері й шукаючи інформацію за запитом “Дональд Трамп”. Алгоритм запропонував їй канали, повʼязані з конспірологічним рухом Q-Anon, відомим своєю підтримкою Трампа.

Крім того, коли Сквайр шукала інформацію про “заворушення у Великій Британії”, серед результатів вона побачила мем із зображенням Адольфа Гітлера та рекомендації долучитися до ультраправих спільнот.

Сквайр вважає, що рівень небезпеки телеграму, на її думку, перевищує припустимі межі.

“Якщо оцінювати загрозу за шкалою від 1 до 10, то телеграм – це 11. Тут поширюється величезний обсяг кримінального й екстремістського контенту, що є надзвичайно небезпечним”, – зазначила вона.

Професор Девід Маймон, який спеціалізується на дослідженні нелегального контенту, продемонстрував, як за кілька хвилин після простого запиту він знайшов у телеграмі продавця пістолета-кулемета Uzi. За його словами, платформа містить десятки тисяч спільнот з подібним нелегальним і екстремістським контентом, що створює серйозну загрозу.

Водночас самі представники Телеграму стверджують, що платформа нібито демонструє користувачам лише той контент, який вони самі обирають. За їхніми словами, щодня за допомогою штучного інтелекту видаляються мільйони одиниць шкідливих матеріалів.

Однак колишній співробітник компанії Еліс Кампо розповів про суперечки із засновником Телеграму Павлом Дуровим у 2021 році. Кампо наголошував на необхідності жорсткішого контролю, але Дуров відповідав, що платформа не може визначати, хто і як має право висловлювати свої думки.

Нагадаємо, що наприкінці 2024 року соціальна мережа “Телеграм” підтримала ініціативу протидії насильству над дітьми в інтернеті, яка залишалася без уваги протягом кількох років. Це відбулося після чотиримісячного арешту засновника месенджера Павла Дурова. Телеграм звернувся до міжнародної організації Internet Watch Foundation (IWF) із пропозицією співпраці в боротьбі з онлайн-експлуатацією неповнолітніх.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter