Активісти у Чернігові протестували проти знущань над пацієнтами психіатричної лікарні

Дата: 28 Липня 2015
A+ A- Підписатися

28 липня у Чернігові правозахисники протестували проти порушень прав пацієнтів в Левоньківській психіатричній лікарні. Учасники заходу влаштували перформенс під прокуратурою Чернігівської області та Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації, якому підпорядковується психіатричний заклад.

Як розповів Центру інформації про права людини організатор акції Олександр Войтенко, група учасників ХІ молодіжної школи з прав людини переконана, що ситуація в лікарні потребує якнайшвидшого реагування.

Як відомо, монітори Національного превентивного механізму виявили, що частина пацієнтів лікарні безкоштовно працює на господарстві протягом 7-11 годин на добу (корівники, городи, майстерні). У штаті відсутні спеціалісти з реабілітації. Пацієнти або їхні родичі віддають свої пенсії медперсоналу, проте на харчування витрачають усього 6, 56 грн. на день на особу, а на ліки – 3, 56 грн.

“Учасники біля прокуратури та Управління влаштували невеличкий перформенс, під час якого вони намагались донести до глядачів, персоналу установ ті факти, на які було вказано в повідомленні. Дехто ходив з граблями, хтось зображував, як доїть корів, хтось сидів на відрі, хтою юрбився на двох квадратних метрах”, – розповів Олександр Войтенко.

Як каже громадський активіст Ярослав Мінкін, у прокуратурі заявили, що вони не могли займатись лікарнею через те, що до прокуратури ніхто не звертався: “Коли ми вказали на повідомлення на сайті Омбудсмана, то вони відповіли, що це не є приводом. Вони взяли заяву про скоєння злочину, і ми очікуємо на відповідь“.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Чернігівщини пообіцяв провести власну перевірку у цій лікарні.

“Серед вимог учасників було не лише звернути увагу на Левоньківську лікарню, але й провести інспектування усіх психоневрологічних інтернатів і лікарень в Чернігівській області. Їх вісім на Чернігівщині. Ми чекаємо на їхні відповіді завтра. Безумовно, вони апелюють до жебрацького бюджету, посилаються на те, що у них не вистачає коштів. Але учасники наголошували на тому, що для людського ставлення часто не потрібні кошти. Потрібно бачити у пацієнті людину і поважати його права”, – каже Олександр Войтенко.

У правозахисній організації “Юзер” вважають, що просте реформування не є доцільним, каже Олександр Войтенко. Такі заклади мають бути або перепрофільовані в заклади інтернатного типу, або бути закриті, або змінені докорінно. Бо, виходячи з доступних матеріалів, активісти розуміють, що зробити просто косметичний ремонт – це означає нічого не зробити.

За словами правозахисника, учні правозахисної школи наполягають на графіку постійного контролю і перевірок діяльності подібних закладів, особливо, якщо це заклади закритого типу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: