Активісти просять Світовий банк дозволити українцям купувати ліки дешевше

Дата: 23 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Активісти пацієнтських неурядових організацій вимагали під будівлею Світового банку віднести Україну до країн із низьки рівнем доходу.

За їхніми словами, так українські пацієнти зможуть купувати ліки дешевше.

В акції протесту взяли участь активісти представництва Фундації АНТИСНІД – США в Україні – AHF (AIDS Healthcare Foundation), Всеукраїнської мережі ЛЖВ, БФ «Пацієнти України». Вони незадоволені тим, що Україна, попри економічну кризу та девальвацію, все ще перебуває у переліку країн “із середнім рівнем доходу”.

“На сьогодні від класифікації країни залежить за якими цінами вона отримуватиме ліки від міжнародних виробників (більш багаті країни традиційно сплачують за ліки дорожче, ніж бідні) та які розміри допомоги отримуватиме від міжнародних донорів”, – пояснюють організатори.

За їхніми словами, українські пацієнти не можуть купувати ліки за тими ж цінами, що пацієнти у Китаї та Бразилії, хоча в цих країнах рівень життя вищий. 

“Що це означає для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, що живуть в Україні? Те, що  Глобальний фонд, що фінансує програми лікування для українців, може скоротити надання грошової допомоги, і більше допомагатиме бідним країнам. Внаслідок цього українські пацієнти не отримають достатнього лікування, а епідемії ВІЛ і туберкульозу будуть поширюватись і надалі. Це необхідно змінити і зараз все залежить від Світового банку!”, – обурюються активісти. 

Сьогодні до країн “із середнім рівнем доходу” відносять ті держави, в яких щоденний середній рівень доходу перебуває в межах від $2,86 до $34,89. Активісти хочуть, щоб Світовий банк підняв нижній поріг до $10.

Нагадаємо, раніше Центр інформації про права людини повідомляв, що 12 жовтня активісти вимагали від Кабінету міністрів підписати підзаконні акти для передачі закупівель ліків та вакцин міжнародним організаціям.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: