Адвокат родини Грищенків вимагає від МВС спростувати їхню причетність до вбивства Шеремета

Дата: 18 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Захист родини Владислава та Інни Грищенків, яких звинуватили у ймовірній причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета, вимагає спростування цієї інформації від МВС.

Відповідну заяву опублікував на своїй сторінці у фейсбуку адвокат родини Віталій Ковальчук

Заяви про ймовірну причетність родини до вбивства журналіста адвокат назвав “брехнею”.

“Спосіб та форма, в якій це відбулося, свідчать про свідомі наміри МВС схилити громадську думку до засудження цих осіб ще до ухвалення жодного судового рішення. Тобто є навмисними спробами службовців МВС вплинути і на рішення суду, який у подальшому мав би ухвалювати вирок у справі про вбивство Павла Шеремета. Ймовірно, іншою метою таких дій було доведення суспільству ефективності проведеного МВС розслідування резонансного злочину за умов, коли воно таким не є”, – йдеться в заяві.

 У документі адвокат також згадує й про поширення інформації про ймовірну причетність до вбивства журналіста щодо інших фігурантів справи, зокрема Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Він назвав його цілеспрямованим та свідомим порушенням прав цих осіб. 

Як відомо, Інну та Владислава Грищенків правоохоронці затримали наприкінці вересня. Обох підозрюють у замовному замаху на вбивство мешканця Івано-Франківської області. Однак на початку листопада стало відомо, що слідство, ймовірно, пов’язує Грищенків зі справою вбивства журналіста Павла Шеремета. Офіційно підозру в цьому злочині нікому з подружжя не вручали. 

12 грудня правоохоронці повідомили, що підозрюють у справі Шеремета щонайменше п’ятьох людей, серед яких фігурують імена й Грищенків. Згодом Печерський суд Києва взяв під варту без можливості внесення застави сержанта Сил спеціальних операцій, музиканта Андрія Антоненка: його арештували на два місяці – до 8 лютого 2020 року. Антоненка вважають організатором убивства журналіста Павла Шеремета.

Аналогічний запобіжний захід – арешт до 8 лютого – Печерський районний суд Києва обрав для Юлії Кузьменко. Дитячого хірурга й волонтерку також підозрюють у закладанні вибухівки під авто Шеремета.

Військового медика Яну Дугарь, яка нібито фотографувала камери спостереження в районі вбивства Шеремета, суд відправив під цілодобовий домашній арешт.

Слідство вважає основним мотивом убивства журналіста Шеремета дестабілізацію ситуації в Україні.

Нагадаємо, що журналіст “Української правди” Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху авто, в якому він перебував. Вибуховий пристрій заклали біля місця водія. Поліція кваліфікувала подію за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

На треті роковини вбивства Павла Шеремета голова Нацполіції Сергій Князєв розповів, що наразі правоохоронці розглядають такі версії вбивства журналіста: професійна діяльність Шеремета в Україні та за кордоном, дестабілізація соціально-політичної ситуації в Україні, побутові та міжособистісні конфліктні ситуації, а також помилка в об’єкті злочину з огляду на те, що автомобіль, у який підклали вибухівку, належить і використовувався співмешканкою загиблого. Не відкидають у поліції й версії про причетність до злочину російських спецслужб. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter