Аби обійти заборону талібів, продавці магазинів у Кабулі надягають на голови манекенів хустки та мішки для сміття

Дата: 19 Січня 2023
A+ A- Підписатися

Після того, як представники ультрарадикального ісламістського руху “Талібан” захопили владу в Афганістані, у магазинах одягу в Кабулі продавці почали загортати голови жіночих манекенів у тканинні мішки, хустки або в чорні пластикові пакети.

Про це пише Associated Press.

Джерело: AP

Повідомляється, що спочатку таліби хотіли, щоб манекени стояли без голів.

За даними місцевих ЗМІ, невдовзі після захоплення влади в серпні 2021 року Міністерство доброчесності “Талібану” постановило, що всі манекени необхідно прибрати з вітрин магазинів або зняти з них голови. Наказ базувався на тлумаченні талібами норм ісламу, які забороняють статуї та зображення людської форми, оскільки їм можна поклонятися як ідолам.

Джерело: AP

Афганська власниця технологічного стартапу Сара Вахеді наголосила, що подібні заборони переходять будь-які межі.

“Ці антиутопічні образи є ознакою того, наскільки гіршим стане життя афганських жінок, якщо світ не підтримає їх”, — написала засновниця мобільного додатку Ehtesab.

Після заборони деякі магазини почали скаржитися, що не зможуть належним чином виставити свій одяг, або на те, що їм доведеться пошкодити цінні манекени. Талібам довелося змінити свій наказ і дозволити власникам магазинів закривати голови манекенів.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2022 року, влада “Талібану” наказала всім місцевим та іноземним неурядовим організаціям заборонити жінкам-співробітницям приходити на роботу. Таке рішення може вплинути на надання гуманітарної допомоги мешканцям країни.

Раніше ZMINA повідомляла, що 20 грудня 2022 року таліби заборонили жінкам навчатися в університетах Афганістану. Вони заявили, що жінки не носили відповідного ісламського одягу в університеті, “одягалися так, ніби збиралися на весілля” і спілкувалися зі своїми колегами-чоловіками. Наступного ж дня охорона не пропустила жінок у навчальні заклади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: