80% опитаних зіткнулися з віковою дискримінацією при прийнятті на роботу – Head Hunter
Під час пошуку роботи претендент очікує, що його будуть оцінювати виключно за професійними та діловими якостями. Але водночас, більше 80% опитаних зазначають, що стикалися з випадками, коли одним із ключових критеріїв прийняття на роботу був вік.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Міжнародним кадровим агентством Head Hunter.
Згідно з інформацією агентства, кожний другий “білий комірець” стверджує, що чув про випадки, коли близькі або знайомі не могли працевлаштуватися через невідповідність свого віку вакантній посаді. В основному це стосується людей передпенсійного віку.
Кожний двадцятий респондент зазначив, що йому трапляються випадки вікової дискримінації серед знайомих старшого віку, які вже після виходу на пенсію не проти попрацювати.
Водночас кожний п’ятий респондент стверджує, що його знайомі, які лише закінчили вуз, не можуть працевлаштуватися через брак досвіду.
Традиційно вважають, що найчастіше питання вікової дискримінації стосується людей старшого віку. Але дані проведеного опитування свідчать про те, що проблема пошуку роботи є не менш значущою і для молоді.
Як правило, молоді спеціалісти стикаються з тим, коли роботодавець хоче знайти молодого, але досвідченого співробітника, який непогано обізнаний з останніми новинками технологічного прогресу і добре розбирається в суміжних сферах діяльності.
Кожний другий респондент негативно ставиться до вікової дискримінації. Українці наголошують, що основним показником прийняття співробітника на роботу має бути оцінювання кваліфікаційного рівня претендента. Також третина респондентів негативно ставиться до дискримінації, тому що вважає, що це показник соціальної нерівності та обмеження прав громадян України. Лише 2% ставляться до прояву вікової дискримінації на ринку праці позитивно і вважають, що таким чином компанія формує згуртований колектив однодумців.