Порошенка закликають не підписувати законопроект з фальсифікованою нормою про обрання Омбудсмана
Правозахисники у відкритому зверненні закликають президента Петра Порошенка не підписувати переданий з Верховної Ради законопроект “Про Конституційний Суд України”, який передбачає відкрите голосування за кандидатуру Омбудсмана, хоча 227 депутатів підтримали процедуру таємного голосування за омбудсмена.
Про це йдеться у відкритому зверненні до президента, яке вже підписали керівники 9 громадських правозахисних організацій, зокрема, міжнародної організації Amnesty International, Харківської правозахисної групи, Центру інформації про права людини, Центру громадянських свобод та інші.
Автори звернення нагадують, що 13 липня парламент ухвалив в цілому закон України “Про Конституційний Суд України” за реєстраційним номером 6427-д. Цьому передувало обговорення озвученої народним депутатом Ольгою Черваковою поправки, яка стосувалася збереження процедури таємного голосування за кандидатури на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
“Попри те, що номер поправки був названий помилково, у тексті стенограми чітко зафіксована конкретна суть даної пропозиції. На голосуванні вона була підтримана 227 народними депутатами”, – наголошують правозахисники.
За словами авторів звернення, одразу після розгляду даного питання інформація щодо результатів голосування була відображена на офіційному веб-сайті Верховної Ради України як голосування за пропозицію до законопроекту. Але вже буквально за кілька хвилин вона була змінена на іншу, некоректну поправку, яка не відповідає суті озвученої пропозиції і за яку не проводилось голосування.
“На нашу думку, такі дії є спробою маніпуляції апаратом Верховної Ради України для подальшої фальсифікаціїї тексту ухваленого законопроекту і логічним продовженням закритих політичних торгів, які розпочалися довкола обрання нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з травня цього року. Адже процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини взагалі не мала б розглядатися в рамках законопроекту про Конституційний суд України”, – переконані правозахисники.
На їхню думку, очевидним є намагання певних політичних сил політизувати посаду омбудсмана на догоду партійним інтересам, що, по суті, ставить під сумнів незалежність та неупередженість новообраного Уповноваженого відносно тих політичних сил, які пролобіювали його обрання.
“Ми звертаємося до Вас із закликом не допустити політизації посади омбудсмана на догоду партійним інтересам шляхом фальсифікації результатів голосування”, – заявляють автори звернення.
Правозахисники нагадують, що зверталися до голови Верховної Ради України Андрія Парубія із закликом звернути увагу на ці маніпуляції, однак, незважаючи на це, 19 липня вони отримали інформацію, що законопроект був надісланий на підпис Президенту у некоректному варіанті, із формулюванням про зміну процедури голосування за кандидатів на посаду Уповноваженого з прав людини з таємного на відкрите.