МОЗ не співпрацює з громадськістю у виконанні Нацстратегії з прав людини
Міністерство охорони здоров’я ігнорує інформаційні запити та пропозиції громадськості.
Про це заявила координаторка Української Гельсінської спілки з прав людини з моніторингу виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини Ксенія Семьоркіна.
“Громадська організація “Право на захист” надсилала запити до МОЗ, де запитувалось, що міністерство зробило по конкретних пунктах Плану дій і Уповноважений Верховної Ради з прав людини звертався. А вони взагалі не відповідають або роблять формальні відписки”, – цитує координаторку кореспондент Центру інформації про права людини.
Нагадаємо, представники “Інсайт” мали б увійти в робочу групу для розробки Порядку здійснення зміни офіційних документів особам, яким встановлено діагноз “транссексуальність”.
“Організація “Інсайт”, напряму вказана в Плані дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, вже заявила про неможливість виконання цього плану через те, що МОЗ не співпрацює взагалі”, – додає вона.
Заступник міністра юстиції Сергій Петухов заявив, що бити батогом міністерство не буде, але після річного звіту таку поведінку МОЗу можна виносити на рівень Кабміну.
“Ми можемо зараз написати їм листа. Це і буде увесь наш контроль. За результатами річного звіту й громадського обговорення ми можемо вибрати найболючіші питання і винести на Кабмін. Тоді з’явиться шанс, що на це точно відреагують”, – вважає Сергій Петухов.
Відповідно Плану дій, передбачено утворення міжвідомчої робочої групи із залученням міжнародних спеціалістів та фахівців, які мають моніторити ситуації, розробляти спецкурс за напрямом “інтерсексуальність”.
Також передбачено утворення мультидисциплінарної робочої групи з питань розроблення та впровадження медичних стандартів (уніфікованих клінічних протоколів) медичної допомоги на засадах доказової медицини.
Раніше повідомлялось, що тільки 10 % Стратегії з прав людини виконала держава за півроку.