Мін’юст Росії: Сенцов погодився на підтримувальну терапію
Засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов, який 14 травня оголосив голодування, погодився на підтримувальну терапію.
Про це повідомила прес-служба управління Федеральної служби виконання покарань Росії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, передає Радіо Свобода.
У відомстві заявили, що за час відмови від харчування “погіршення загального стану здоров’я не зареєстровано”. “На сьогодні стан його здоров’я задовільний”, – заявили у Федеральній службі виконання покарань.
16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний оголосив безтермінове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах.
На підтримку Сенцова в Україні увесь цей час відбуваються акції. 22 травня, зокрема, правозахисники і митці пікетували Адміністрацію президента з вимогою вжити заходів для його звільнення і прозоро звітувати про роботу щодо звільнення політв’язнів.
На 1 і 2 червня запланована під час футбольного чемпіонату глобальна акція на його підтримку.
Затриманий разом із Олегом Сенцовим Олександр Кольченко заявив, що, ймовірно, також оголосить голодування з вимогою звільнення політв’язнів. Його адвокатка Світлана Сидоркіна говорить про величезну небезпеку в такому разі для здоров’я кримчанина, оскільки його вага і зараз є меншою за норму.
24 травня українець Олександр Шумков, якого у Росії підозрюють в екстремізмі, оголосив голодування на знак солідарності з Олегом Сенцовим.
Олега Сенцова затримали у травні 2014 року в Криму російські спецслужби разом із ще трьома громадянами України. У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням “в організації терактів на півострові Крим”. Сенцов своєї провини не визнав і наполягав, що російський суд не має права судити громадянина України. Правозахисний центр “Меморіал” визнав Олега Сенцова і арештованого разом з ним Олександра Кольченка політв’язнями.
За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія з політичних мотивів тримає у неволі 64 українців.