Як поводитися, якщо ви натрапили на нерозірваний боєприпас  

Дата: 15 Березня 2022

Російська армія продовжує бомбардувати військову та цивільну інфраструктури України, зокрема використовуючи заборонені некеровані бомби, касетні та запалювальні боєприпаси. Деякі ракети, авіабомби, суббоєприпаси, наземні міни та снаряди, однак, не розриваються під час падіння та залишаються вкрай небезпечними. Вони можуть здетонувати в будь-який момент. Державна служба України з надзвичайних ситуацій опублікувала інструкцію про те, що потрібно знати стосовно вибухонебезпечних предметів. Крім того, в Україні запустили вебсайт “Колективне усвідомлення нерозірваних боєприпасів в Україні”, куди можна повідомити про них. 

Наводимо головні поради щодо того, як поводитися, якщо ви натрапили на нерозірваний боєприпас. 

Не торкайтеся та не пересувайте підозрілий предмет

Важливо залишатися в безпечному місці й нічого не торкатися. Використовуйте галерею зображень на цьому вебсайті, щоб дізнатися, чи можете впізнати предмет. Якщо ви не можете його ідентифікувати, не треба – це зроблять фахівці. В жодному разі не намагайтеся розібрати підозрілий предмет, витягнути з нього вибухову речовину або детонатор. 

Позначте місце, де розташований підозрілий предмет

Для цього можна використати одяг, каміння, кольорову стрічку тощо. Пам'ятайте, що натрапити на "неочікувану знахідку" можна будь-де: у полях, лісах, водоймах, на городі, в руїнах житлових будинків. Будьте обачливі та обережні. 

Попередьте про знахідку інших

І разом з ними відійдіть на безпечну відстань – не менш ніж 100 метрів. 

Зателефонуйте 101 чи 102

Це єдині офіційні канали, куди слід повідомляти про виявлені підозрілі вибухонебезпечні предмети.

Не користуйтеся телефоном поблизу підозрілого предмета

А також будь-якими іншими засобами радіозв'язку. Водночас можна сфотографувати вибухонебезпечний предмет та завантажити на спеціальний сайт із зазначенням місця розташування "знахідки". Сайт створений, зокрема, вибухотехнічною службою поліції. 

Удар, струс, тертя та нагрівання можуть активувати вибухонебезпечний предмет

Тому не повертайтеся до небезпечної зони, доки вона не стане безпечною. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter