Як Лідія Ізовітова та Рада адвокатів України захищають зрадників, які працюють на боці окупантів

Дата: 25 Вересня 2023 Автор: Ілля Костін
A+ A- Підписатися

Рада адвокатів України (РАУ) не стала розглядати звернення голови правління Центру прав людини ZMINA Тетяни Печончик про порушення низкою українських адвокатів в окупованому Криму правил адвокатської етики та відмовилася надати оцінку їхнім діям.

Деякі чинні українські адвокати співпрацюють зі слідством ФСБ, не захищають своїх підзахисних, не звертають уваги на катування та погіршують їхнє становище. Утім, НААУ надалі лишає їхні адвокатські свідоцтва чинними. 

Серед таких адвокатів – Олег Глушко, якого звинувачують у тому, що він долучився до фальсифікації кримінальної справи про підрив газопроводу в кримському селі Перевальне, в межах якої засудили першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Асана та Азіза Ахтемових. Правозахисники називають переслідування трьох кримських татар політично вмотивованим. 

РАУ також відмовилася під час війни коментувати переслідування кримських адвокатів-правозахисників з боку окупаційної влади.

У відповідь на рішення РАУ адвокат і військовий Ілля Костін звинуватив НААУ в роботі на Російську Федерацію. ZMINA публікує колонку адвоката. 

Адвокат Ілля Костін

Нарешті маски скинуто.

Для мене і для тих, хто стежив за моїм дослідженням, було зрозуміло, що голова Національної асоціації адвокатів України (НААУ) Лідія Ізовітова та її найближче оточення, наприклад секретар Ради адвокатів України Ігор Колесников, голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош, голова Ради адвокатів Херсонської області Інна Мокіна та інші, не є патріотами нашої країни.

Вже тоді їхні колективні дії із захисту адвокатів, які представляють окупаційну владу в Донецькій, Луганський області та Криму і жоден з яких не притягнутий до відповідальності, були достатніми для ініціювання щонайменше оперативно-розшукової справи. Але суспільству і нашим правоохоронцям було це нецікаво.

“Розбирайтесь у своїй адвокатурі самі”  або “нехай бабушка вже досидить до кінця”,  чули ми дуже часто від представників влади.

Та з 24 лютого 2022 року все змінилося. Справжня повномасштабна війна зачепила все суспільство, і воно стало нетерпимо сприймати будь-яку думку про безкарність для російських окупантів, зрадників, колаборантів та тих, хто їм допомагає.

Керівництво НААУ затаїлося, виїхало за кордон, кинуло адвокатів України, потім отямилось, перенесло всі засідання з Києва до Мукачева та Ужгорода і… вдало, що нічого не сталося.

Жодного звернення про притягнення РФ до відповідальності, засудження дій агресора від імені керівництва НААУ немає. Ба більше, почалися дії щодо допомоги й захисту зрадників в адвокатурі, які співпрацювали з представниками окупаційних сил. Наприклад, як це відбулося з головою Ради адвокатів Херсонської області Інною Мокіною. Її публічно підтримали й нагородили, але існують свідчення та відеодокази про її активну співпрацю з окупантами. Водночас почалися дії щодо притягнення до відповідальності адвокатів, які служать у  ЗСУ і не зупинили свої свідоцтва.

І ось тепер, після цієї відповіді, все зрозуміло для непересічного громадянина. Керівництво НААУ чекає, хто переможе в цій війні, щоб вирішити, чи карати зрадників.

Отже, керівництво НААУ фактично дискредитує систему правосуддя України, частиною якої, згідно з Конституцією, є адвокатура.

Ілля Костін, військовослужбовець Збройних сил України, адвокат

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter