У цьому матеріалі розкриваємо нові факти боротьби з кримськими незалежними журналістами, а також називаємо причетних до репресій осіб.
Правозахисники встановили щонайменше 15 суддів, які ухвалювали вироки щодо релігійних діячів Криму, а також проти храмів, що належать українській церкві
У листопаді 2023 року практика насильницьких зникнень у Криму зазнала негативних змін. Затримані просто "зникають", і ні рідні, ні адвокати місяцями не можуть домогтися від силовиків інформації про їхнє місцеперебування і правовий статус.
Раніше правозахисники вже звернули увагу, що кількість судових процесів за статтею про державну зраду в окупованому Криму кардинально зросла. Оскільки процеси відбуваються в закритому режимі, можна лише здогадуватися про рівень доказової бази, змагальності сторін і адекватності правового трактування подій
Про те, як проходили обшуки в будинках вірян, чому ФСБ регулярно переслідує цю конфесію і який сценарій чекає на нових жертв релігійних репресій, читайте в цьому матеріалі
Серйозну увагу окупанти приділяють морально-психологічному тиску на місцевих жителів. Людей, які підтримують Україну, примушують записувати на відео вибачення та вчиняти інші принизливі дії
Судовий конвеєр у Криму явно перейшов "на військові рейки" і штампує вироки місцевим жителям і викраденим із новоокупованих територій активістам із небаченою досі швидкістю.
Протягом останнього року 59 кримчан були визнані екстремістами та поборниками нацистської ідеології через демонстрацію своїх проукраїнських настроїв. Майже всі вони пройшли через обшуки, штрафи і приниження, половина – через адміністративні арешти.
Як збирали з нізвідки адвокатське об'єднання Запорізької області та хто з українських адвокатів сприяв інтеграції окупованих територій у російський правовий простір, читайте в цьому матеріалі.
На відміну від "Верховного суду ДНР", у Луганській області процес переведення судової системи на стандарти країни-окупанта пройшов без радикальних змін. Жодна з серйозних російських груп впливу інтересу до цього регіону не виявила.
Загалом у межах незаконного суб'єкта "Донецька народна республіка" окупаційна влада організувала 39 "судів" першої інстанції, з яких 40 відсотків розташовані або в безпосередній близькості до лінії фронту, або на контрольованій українськими військами території.
Хто взяв під контроль так званий "Верховний суд Донецької народної республіки", що мотивувало почати працювати в ньому вихідців з російських регіонів і наскільки зберегли свою присутність у головній судовій інстанції місцеві "еліти", читайте в матеріалі.
Показово, що у складі повноцінних судів переважають судді з Нижньогородської області. В "обласному суді" з 28 встановлених "суддів" половина є вихідцями з Волго-В'ятського регіону Росії.
Після незаконних "референдумів" на новоокупованих територіях України почали формувати так звані регіональні представництва органів російської влади. У тому числі створювати російські суди.
Що інкримінували українцю, які аргументи у дебатах представила кожна зі сторін і як сам Павло Запорожець оцінює своє переслідування російським військовим судом, читайте у матеріалі.
Як у Криму борються з "недоносителями", у чому особливості російського законодавства та практики застосування за цією статтею, а також хто і чому опинився у групі ризику нових репресій – читайте у цьому матеріалі.
У цій історії, на перший погляд логічній і зрозумілій, багато що все ж таки видається дивним.
У Криму неухильно зростає рівень репресій проти місцевого населення за підтримку України, прослуховування українських пісень та просто за прояви пацифізму.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.