Як не допомагати коригувати вогонь ворогу та не ускладнювати життя українським військовим

Дата: 19 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Міністерство оборони застерігає громадян від поширення в соцмережах детальної інформації, яка може допомогти ворогу в його планах.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр на своїй фейсбук-сторінці закликала не працювати корегувальниками вогню у окупаційних силовиків. Адже саме це робить той або та, коли публічно повідомляє точну адресу – куди влучила або не долетіла ракета.

За її словами, 80% розвідінформації відпрацьовують із відкритих джерел. І такі повідомлення дозволяють Росії корегувати вогонь по ваших населених пунктах.

Ми справді вільна, демократична країна зі свободою слова. Наше суспільство вже звикло до відкритості і висвітлення в Інтернеті абсолютно всього. Але війна - це в тому числі обмеження на поширення певної інформації - заради вашої ж безпеки.

Ганна Маляр

Також вона додала, що не варто, як один з мерів, заявляти що в нас немає ППО на конкретній ділянці фронту й вказувати географічні дані, не треба як ще один з мерів – говорити публічно, що для в’їзду в місто залишилась безпечною лише одна дорога і називати яка саме (люди між собою і без цих заяв знайдуть як передати таку інформацію).

Адже такі детальні повідомлення, пояснила вона, допомагають окупаційним Збройним силам РФ і ставлять під додаткову загрозу ваші населені пункти.

Вона також наголосила, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність будь якого озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.

Міноборони наводить приклади, як не можна подавати інформацію:

 • Не треба говорити чи писати, ракета влучила у школу #7. Доцільніше заявити, ракета влучила у такому-то населеному пункті в житловий квартал. 
 • Не варто говорити, ракетою цілились у вокзал, але потрапили в лікарню, що знаходиться неподалік.
 • Не треба говорити, ракета влучила у склад поряд з аеродромом. Бо прилетить друга, третя і вже точно влучить в аеродром.

Також Маляр навела додатковий перелік інформації, розголошення якої може призвести до обізнаності противника про дії українських військ та негативно вплинути на хід ведення операцій.

 1. Найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об’єктів в районах виконання бойових (спеціальних) завдань, географічні координати місць їх розташування.
 2. Чисельність особового складу військових частин (підрозділів).
 3. Кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їх стан та місця зберігання.
 4. Описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об’єкти.
 5. Інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються.
 6. Інформація щодо системи охорони та оборони військових об’єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені).
 7. Порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань.
 8. Інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються).
 9. Інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху).
 10. Інформація про військові частини (підрозділи), методику або тактику їх дій, детальна.
 11. Інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались.
 12. Інформація про ефективність сил і засобів Радіоелектронної боротьби противника.
 13. Інформація про відкладені або скасовані операції.
 14. Інформація про зниклий або збитий літак або зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться.
 15. Інформація про планування та проведення заходів забезпечення безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації).
 16. Фото- і відеозйомок та іншої наочної інформації з представниками незаконних збройних формувань.

Раніше ZMINA публікувала такі практичні інструкції: 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter