У Росії своє розуміння імунітету ПАРЄ для Савченко

Дата: 26 Січня 2015 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Парламентська асамблея Ради Європи затвердила українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко делегатом від ПАРЄ.

У перший день сесії ПАРЄ, 26 січня, Надії Савченко надано дипломатичний імунітет.

“Сьогодні відбулося засідання Бюро ПАРЄ. Ми вивчили і обговорили те питання, що Надія Савченко не змогла прибути до Страсбургу. Правила ПАРЄ кажуть, що на членів асамблеї поширюється імунітет. Всі ми маємо не лише недоторканість на період сесії (у Страсбурзі), але й повинні мати імунітет, необхідний для відвідання сесії. Тобто Росія має зняти всі обмеження для поїздки депутата на засідання. Тож якщо один з депутатів перебуває за гратами, він має бути звільнений владою, яка його утримає”, – сказала на прес-конференції в Страсбурзі президент ПАРЄ Анна Брассер.

Натомість глава комітету Держдуми у закордонних справах, керівник російської делегації в ПАРЄ Олексій Пушков каже, що на Савченко не поширюється дипломатичний імунітет, бо у Росії свій погляд на регламент ПАРЄ.

“Ніхто не збирається звільняти Надію Савченко через таке трактування імунітету ПАРЄ. Я підкреслюю, мова про трактування. Ми вважаємо, що імунітет надається для здійснення депутатами своїх повноважень, а не для того, щоб зробити його недоторканним за злочини, вчинені в минулому”, – сказав він на прес-конференції в Страсбурзі.

Минулого тижня президент ПАРЄ закликала спікера Держдуми Росії Сергія Наришкіна посприяти в участі Савченко у зимовій сесії Асамблеї. На що Наришкін заявив, що українського депутата відпустять виключно за рішенням суду.

Адвокати Савченко повідомляють про значне погіршення стану здоров’я їхньої підзахисної через 45-денне голодування. Жінка голодує на знак протесту проти її утримання у російському СІЗО.

За словами Надії Савченко, сепаратисти захопили її 17 червня 2014 року під Луганськом, а потім переправили ​​до Росії. Натомість Слідчий комітет Росії наполягає, що Савченко під виглядом біженки перейшла російський кордон з фальшивими документами і тільки після цього була заарештована. Він також звинувачує її у причетності до вбивства російських журналістів.

Український депутат від партії “Батьківщина” звернулась з листом до делегатів ПАРЄ, в якому вона написала, що у Росії її звинувачують “у злочинах, яких вона ніколи не скоювала” і що її незаконно утримують у в’язниці.

27 жовтня Басманний суд Москви за клопотанням слідства продовжив строк утримання Савченко під вартою до 13 лютого 2015 року.

Разом з тим у полоні в Росії лишаються Олег Сенцов, О.Чірній, Олександр Кольченко та Геннадій Афанасьєв.

МЗС України називає їх політичними заручниками агресивної політики Росії проти України.

Глобальні акції на підтримку Савченко

26 січня відбуваються глобальні акції, які мають привернути увагу до справи Надії Савченко.

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, вранці під представництвом ЄС в Україні активісти провели театралізований пікет. За задумом організаторів, він мав би наочно продемонструвати протиправні дії режиму Володимира Путіна щодо українських активістів.

“Є всі докази того, що Савченко – невинувата. Вона потрапила в полон раніше, ніж було здійснено вбивство російських журналістів. Про це свідчать білінги телефонних розмов як Савченко, так і вбитих російських журналістів. Ці докази зібрані адвокатами Надії Савченко і включені до матеріалів справи”, – каже активістка Фундації “Відкритий діалог” Анастасія Чорногорська.

Найближчим часом ПАРЄ перегляне статус російської делегації, яку у квітні 2014 року до кінця року позбавили права голосу та права брати участь у засіданнях статутних органів і в моніторинговій роботі Асамблеї. Це сталось по тому, як Російська Федерація анексувала Кримський півострів.

Активісти у своєму зверненні закликали ПАРЄ переглянути повноваження російської делегації.

“У нашій заяві містяться вимоги до ЄС визнати “ЛНР” та “ДНР” терористичними організаціями. Така поведінка ЄС – це мовчазна згода на ті події. Ми закликаємо до повного виключення Росії з ПАРЄ, тому що така країна не може бути представником в такому європейському органі, бо вона порушує усі міжнародні домовленості і є загрозою для світової безпеки”, – переконана Вікторія Журбенко з Фундації “Відкритий діалог”.

Увечері 26 січня на Майдані Незалежності відбулась акція на підтримку народного депутата від партії “Батьківщина” та делегата від ПАРЄ Надії Савченко. 

До 200 людей взяли участь у заході, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини. 

Люди тримали плакати із написами “FreeSavchenko”, “Свободу Савченко”, “Звільнити Сенцова”, “Звільнити політв’язнів”.

Організатори заходу спільно зі співаком гурту “ВВ” Олегом Скрипкою заспівали Гімн України. Після цього вони виклали український прапор і футболку на стенді, де активісти  фломастерами писали повідомлення для ув’язненої в московському СІЗО Савченко. Їх пообіцяли передати як самій Надії, так і на виставку в Берлін. 

Сестра української льотчиці Віра Савченко сказала, що здоров’я Надії погіршується, але “вона тримається”. Зараз працівники СІЗО розповсюджують смачний запах їжі, каже вона. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter