Паралімпійці нагадали: усі бар’єри “в голові”

Дата: 19 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Як долати перешкоди в спорті й у житті, як руйнувати стереотипи про людей з інвалідністю – про це сьогодні в Києві розповіли паралімпійці під час відкриття фотовиставки “Люди необмежених можливостей. Спорт”. 

На світлинах – успіх спортсменів з інвалідністю. Як коментують організатори фотовиставки, українські паралімпійці вражають: без рук встановлюють рекорди з плавання, пересуваючись на візку, виграють лижні змагання, з переламаним хребтом стають лідерами велогонок, інформує кореспондентка Центру інформації про права людини.

Однак і поза спортивних змагань паралімпійцям доводиться щодня “тренуватися”, долаючи численні перешкоди. Долати доводиться не тільки фізичні бар’єри, а й інформаційні. Наприклад, це стосується спортсменів, які користуються жестовою мовою.

Та чи не найчастіше людям з інвалідністю доводиться руйнувати стереотипи щодо них.

“Важливо, щоб нас не сприймали тільки як тих, хто просить. Ми живемо, і живемо повноцінним життя”, – прокоментувала паралімпійська чемпіонка, мама двох дітей Олена Акопян.

“У людських можливостей немає меж. Усі межі в голові. Ми нічим не відрізняємося від “здорових” людей, просто в своїх життєвих обставинах ми маємо звертатися до нашої сили волі”, – зауважила паралімпійська чемпіонка Світлана Трифонова.

Фотовиставка організована задля того, щоб активізувати спільні зустрічі різних людей у різних сферах людського життя – не тільки спорті, а й мистецтві, культурі, побуті, міжособистісному спілкуванні.

Автор фотографій Валентин Кармінський розповів, що до першої поїздки на XIII Літні Паралімпійські ігри в Пекіні в 2008 році тема спорту його мало обходила.

“Ігри в Пекіні змінили мій світогляд”, – коментує фотограф. І вже наступні Паралімпійські ігри у 2010 році у Ванкувері й у Лондоні в 2012 році він пропустити не міг. Фотовиставка розповідає про перемоги спортсменів з усіх трьох змагань.

Як коментує гендиректор “Укрінформу” Олександр Харченко, “ці люди часто спростовують закони логіки і механіки – досягають перемог”.

“Мета нашої фотовиставки розповісти про цих людей. І так, як королева Британії зустрічає спортсменів-паралімпійців, і тисячі британців вітають їх до Букінгемського палацу, так і ми хочемо, щоб знали в обличчя українських спортсменів. На жаль, поки що зірок шоу-бізнесу, навіть сумнівно, чи є вони зірками, в Україні знають краще”, – каже Харченко.

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич зауважив, що в грудні 2015 року в уряді навіть розглядалося призупинення участі України в Паралімпійських іграх.

“Серйозно обговорювали, чи варто витрачати кошти на це. На щастя, цього не сталося. У нас за тривалий час сформувався потужний суто український напрямок – фізкультурно-спортивна реабілітація. І його потрібно розвивати. Я знаю спортсменів, які добираються щодня на електричці на заняття”, – розповів Сушкевич.

І з ним погоджується президент громадської організації “Рівні можливості” Костянтин Кузьмін: “У часи нацизму, коли Черчілю передали бюджет, з якого вирізали всі видатки на культуру, він сказав: “А тоді заради чого ми боролися проти нацизму?”. Саме така позиція має бути і в нас”.

Організатори також оголосили про відкриття творчого конкурсу для всіх бажаючих: надсилати фото, відео, публікації про надзвичайні досягнення людей з інвалідністю у різних сферах життя. Фінал конкурсу відбудеться в Міжнародний день людей з інвалідністю 3 грудня.

Фотографії паралімпійських спортсменів кияни упродовж тижня зможуть побачити просто на вулиці, у вікнах інформаційного агентства “Укрінформ” (вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. “Театральна”).

Фото Ірини Виртосу, Центр інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter