На блок-постах беруть до 800 гривень за перепустку – волонтери

Дата: 06 Лютого 2015 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Запеклі бої в центральній частині Донеччини спровокували нову хвилю переселенців. Однак державні органи досі не налагодили ефективну систему евакуації мирного населення.

6 січня волонтери, які займаються евакуацією цивільних, отримали омріяне перемир’я. З ініціативою щодо тимчасового перемир’я виступила ОБСЄ.

У прес-центрі РНБО заявили, що вночі в АТО тривали обстріли, хоча їх інтенсивність на дебальцівському напрямку впала. За даними Генштабу, за добу загинув один військовий, 25 – поранені.

За словами так званого “заступника міністра оборони ДНР” Едуарда Басуріна, оголошене перемир’я завершиться 6 лютого о 17:00 за київським часом.

Тим часом волонтерські організації нарікають на українську владу, яка не здатна організувати ефективну систему евакуації.

У людей складнощі із проїздом до блок-посту, аби подати туди необхідні для оформлення евакуації документи. Бо немає такого автобусу “Місто – блок-пост”, каже лідер ініціативи Донбас SOS Олександр Горбатко.

Два дні тому у нас гарячі лінії обривались, бо люди не можуть дотелефонуватись за тими номерами телефонів, які публікують органи влади. Ті телефони не відповідають. Я сам намагався дотелефонуватись на гарячу лінію СБУ, але безуспішно“, – передає нарікання Олександра Горбатка кореспондент Центру інформації про права людини.

Волонтер заявляє також про хабарництво на блок-постах.

Люди приїжджають до блокпосту із готовими документами. Якщо треба щось виправити, передрукувати, то у них немає можливості цього зробити. На пропусках в Маріуполі, Артемівську черги у 3 тисячі людей. Нас повідомляють про те, що вже з’явились хабарники, які за 600 – 800 грн роблять перепустку на рік”, – розповідає волонтер.

Питання переселенців Україна навіть не врегулювала на рівні міграційної служби.

Населенню, наприклад, з Брянки й Стаханова треба евакуйовуватись через Росію. На сьогодні там черга на 5-7 днів. Уявіть собі стояння у цій черзі з малими дітьми. Крім того, українці, які заїжджають в Україну через Харківську область, мають заплатити штраф 1400 грн. 1400 грн на одну людину. І це в той час, коли більше півроку люди не отримують жодних коштів, – це великі кошти”, – каже Ольга Кобилінська, волонтер фонду “Повернись живим”.

Міністерство соціальної політики України повідомляє про загальну кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених людей у 980 000 осіб. Понад 600 000 українців подали клопотання про притулок в Російській Федерації, Білорусі, Молдові, Польщі, Угорщині та Румунії. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: