Зустрічі з Міжнародною федерацією з прав людини

Дата та час події: 20 Січня 2015, 16:00
A+ A- Підписатися

20-22 січня делегація Міжнародної федерації з прав людини (FIDH), яка є одним із засновників Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі, проведе в Україні низку зустрічей із представниками органів державної влади, а саме зустрічі в Адміністрації Президента, Генпрокуратурі, Міністерстві юстиції та в офісі Уповноваженого з прав людини

Зустрічі будуть спрямовані на обговорення таких тем:

1) проведення належного розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності винних за злочини, які підпадають під юрисдикцію МКС, які мали місце в період Євромайдану, а також після воєнної окупації Криму РФ та “неоголошеної війни” на Сході,

2)  прийняття закону України “Про внесення змін до статті 124 Конституції України” р.н. 1788 для ратифікації Україною Римського статуту та визнання юрисдикції МКС,

3) прийняття декларації щодо розширення юрисдикції МКС з 22 лютого 2014 року та до моменту ратифікації Україною Римського статуту. 

Пропонуємо журналістам запросити членів делегації до спілкування. На думку правозахисників, після ратифікації Римського статуту та приєднання до Міжнародного кримінального суду, Україна виконає свої міжнародні зобов’язання з прав людини та зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. З іншого боку, перспектива притягнення винних до відповідальності у Гаазі стане стримуючим фактором для недопущення воєнних злочинів і злочинів проти людяності у майбутньому.

Контактна особа – Марія Іваник

Євромайдан SOSЦентр Громадянських Свобод

+380507058672

maria.ivanyk@gmail.com 

Довідка:

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) – це рух, що складається з 164 членських організацій, які працюють в більш ніж ста країнах. У своїй діяльності федерація спирається на дослідження, свідчення, кампанії і правову роботу з метою захисту і дотримання прав людини. Вже майже 90 років FIDH бореться за дотримання основних свобод, захист жертв правопорушень та притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав людини.

Міжнародна федерація за права людини (FIDH) займається захистом жертв правопорушень, запобіганням цих порушень і притягненням до відповідальності винних.

Римський статут МКС вступив в силу 1 липня 2002 року, тим самим ввів у дію юрисдикцію МКС. До злочинів, які розглядає МКС, належать геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини агресії. 

Після ратифікації Римського статуту Україною, Міжнародний Кримінальний Суд володітиме юрисдикцією щодо притягнення до відповідальності осіб, які вчинили найжорстокіші порушення прав людини та гуманітарного права на території держави або по відношенню до громадянина цієї держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: