В Україні оголосили конкурс на створення фільмів громадянської активності
Це нова платформа для документалістів та представників третього сектору, де вони зможуть познайомитися та об’єднати свої знання й зусилля заради створення нового документального кіно, що спонукатиме до змін у суспільстві.
Мета проекту – формувати міжсекторальні зв’язки задля розвитку документального кіно в Україні та сприяти виробництву документальних фільмів на теми, які є важливими та гострими, але мало обговорюваними в українському суспільстві.
Представниці та представники громадського сектору, режисери й режисерки по-своєму прагнуть досягти змін у суспільстві. Об’єднавши власний досвід, знання та зусилля, вони зможуть створити фільми на гостросоціальні теми, цікаві широкій аудиторії.
Goethe-Institut в Україні та Docudays UA запрошують представниць та представників ОГС, режисерів та режисерок з України подавати свої ідеї документальних фільмів або проекти на стадії розвитку/раннього виробництва на всеукраїнський конкурс, переможці якого отримають грошові призи для виробництва фільмів.
Які проекти запрошуються до участі
1. Проекти короткометражних фільмів (від 20 до 40 хв).
2. Проекти з України.
3. Проекти на такі теми:
– інклюзія (люди з обмеженими можливостями, мігранти, біженці, вимушені переселенці, демобілізовані з АТО з посттравматичним синдромом, ґендерна ідентичність, дискримінація жінок у сучасному українському суспільстві (політична, економічна, побутова сфери), права ЛГБТКІА+, зокрема права транс та інтерсекс-людей);
– гуртування (історії успіху людей або громадських організацій з різних сіл/міст/куточків України, які об’єдналися задля якоїсь доброї справи чи задля захисту своїх прав або інтересів та досягли бажаного результату).
– протидія корупції.
Хто може подавати заявки
1. Представники та представниці ОГС, які шукають знімальну команду для створення документального фільму та готові надати інформаційну й організаційну підтримку, якщо тема відповідає профілю ОГС (фестиваль допоможе з пошуком режисерки або режисера для створення команди, яка братиме участь у проекті).
2. Режисери та режисерки з проектами документальних фільмів на стадії ідеї, розвитку ідеї або на ранньому етапі виробництва, які зацікавлені в співпраці з ОГС, шукають інформаційну та/або організаційну підтримку (фестиваль допоможе з пошуком представниці або представника ОГС для створення команди, що братиме участь у проекті).
3. Режисери та режисерки, які не мають певної ідеї фільму, але зацікавлені в співраці з ОГС та готові працювати з наданою темою.
4. Уже сформована команда ОГС + режисер(ка), які хочуть розвинути свою ідею фільму. Заявницям та заявникам не обов’язково бути професіонал(к)ами у документалістиці. Утім наявність певного досвіду у виробництві кіно також схвалюється.
Програма
Ми оберемо до 12 проектів, автор(к)и яких будуть запрошені на два тренінги в березні. Один з них відбудеться на Docudays UA-2018 (23–30 березня, 2018 р.).
Під час тренінгів європейські та українські тьютор(к)и навчать учасниць та учасників секретів ефективного пітчінгу. А головне: як документальний фільм може стати ефективним інструментом у боротьбі за конкретні зміни в суспільстві.
Після тренінгів фіналіст(к)и пітчингуватимуть свої проекти перед групою експертів та експерток. Склад журі буде повідомлено окремо.
Журі нагородить три проекти, що переможуть. Передбачено три призи на виробництво фільмів, про які організатори повідомлять додатково.
Фіналіст(к)ам оплачується:
– участь у тренінгах;
– акредитація на всі фестивальні події;
– проживання й харчування, якщо фіналіст(к)и мешкають не в Києві.
Дедлайни та основні дати програми
Дедлайн для заявок: 1 лютого 2018 року, 23:59 за східноєвропейським часом.
Фіналіст(к)и будуть оголошені 26 лютого 2018 року.
10 – 11 березня 2018 року відбудеться перший тренінг, на якому фіналіст(к)и представлять свої проекти та прослухають майстер-класи з продюсування фільмів, а також про те, як, використовуючи фільм, розробити ефективну кампанію задля змін у суспільстві, лекцію про ґендерну рівність і недискримінацію. Окрім того, завдання цього тренінгу – об’єднати учасниць та учасників у робочі команди (представник(ця) ОГС + режисер(ка)), які надалі разом розроблятимуть та презентуватимуть свої проекти.
26 – 27 березня 2018 року відбудеться дводенний тренінг, де учасниць та учасників навчать успішно пітчінгувати свої проекти.
28 березня відбудеться пітчінг.
Проекти-переможці будуть оголошені 28 березня ввечері під час спеціальної церемонії. Вони отримають не тільки гроші на виробництво, але й безкоштовні консультаційні послуги впродовж року від команди Docudays UA.
Показ готових фільмів відбудеться на Docudays UA–2019.
Як подати заявку
Необхідно підготувати такі документи.
Для ОГС:
1. Контакти та біографію заявника/заявниці, який/а хоче взяти участь у конкурсі.
2. Опис ідеї проекту.
3. Опис бюджету проекту.
4. Допоміжні візуальні матеріали (фотографії та/або відео). Зауважте, що відео приймається, лише якщо воно завантажене на youtube або vimeo. Матеріали з файлообмінників не розглядатимуться.
Будь ласка, для найменування файлів використовуйте назву вашого проекту.
Для режисерів/режисерок:
1. Контакти, біографію та фільмографію режисера(ки), який/а хоче взяти участь у конкурсі.
2. Опис проекту: логлайн, синопсис і режисерське бачення.
3. Опис бюджету проекту.
4. Допоміжні візуальні матеріали (фотографії та/або відео). Зауважте: відео приймається, лише якщо воно завантажене на youtube або vimeo. Файли з файлообмінників не розглядатимуться.
Будь ласка, для найменування файлів використовуйте назву вашого проекту.
Якщо режисер(ка) не має власного проекту:
1. Контакти, біографію та фільмографію режисера(ки), який/а хоче взяти участь у конкурсі.
2. Мотиваційний лист. Будь ласка, для найменування файлів використовуйте тег “Без проекту_ім’я заявника/ці”.
Щоби подати заявку, надішліть усі вказані документи на електронну адресу: dbassel@docudays.org.ua до означеного дедлайну.
Заявки й усі документи потрібно надати українською мовою.
Тренування та фінальний пітчинг проводитимуться англійською (за потреби учасницям та учасникам буде забезпечений переклад).
Якщо ви бажаєте подати більше, ніж один проект, будь ласка, створіть окрему заявку для кожного з них. Але візьміть до уваги: ви зможете працювати лише з одним проектом під час CIVIL PITCH.
Якщо у вас виникли запитання щодо програми й подання заявки, будь ласка, звертайтеся до координаторки програми Дар’ї Бассель, dbassel@docudays.org.ua.
Goethe-Institut e. V. – це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі. Мережа інститутів Goethe-Institut, центрів Goethe, культурних товариств, читальних залів та центрів для складання іспитів і вивчення мови вже понад шістдесят років є першим контактом з Німеччиною для багатьох людей у понад 90 країнах. Goethe-Institut сприяє популярізації німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну культурну співпрацю. Поширює розгорнуті уявлення про Німеччину, інформуючи про культурне, суспільне і політичне життя ФРН. Культурні та освітні програми Goethe-Institut підтримують міжкультурний діалог, підкріплюють розбудову структур громадянського суспільства і сприяють всесвітній мобільності. Основними напрямками роботи зокрема у сфері культури є зустрічі між українськими й німецькими художниками й інтелектуалами, презентація сучасної німецької культури й підтримка німецько-української співпраці на цьому терені.
Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. У 2017 році на фестивалі було показано 94 фільмів із 47 країн світу. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Покази тривають із жовтня до грудня (включно). Покази тривають із жовтня до грудня (включно). ХV Docudays UA відбуватиметься з 23 по 30 березня 2017 року в Києві. Фестиваль – неполітичний та некомерційний.
Партнер проекту: Києво-Могилянська бізнес-школа.
Медіапідтримка проекту: Радіо Свобода, Фокус, Громадське Радіо.
Дякуємо за натхнення та підтримку під час розроблення програми партнерському фестивалю Cinedoc-Tbilisi, який уже другий рік поспіль успішно проводить проект Civil Pitch.
З іншими анонсами ознайомтесь на сторінці Центру інформації про права людини у розділі “Анонси”.