У Києві до деокупації Криму експонуватимуть виставку “Скарби Криму. Повернення” з експонатами “скіфського золота”

Дата та час події: 31 Грудня 2024, 00:00
A+ A- Підписатися

У Києві з 5 липня в Скарбниці Національного музею історії України розпочав роботу виставковий проєкт “Скарби Криму. Повернення”. В цій експозиції виставлено предмети з колекції кримських музеїв, відомі як “скіфське золото”, які в листопаді 2023 року були повернуті з Нідерландів, куди вони були вивезені на виставку ще до тимчасової окупації Криму у 2014 році.

“Експозиція фактично стане постійною у стінах Музею та триватиме до остаточної деокупації Криму, після чого колекцію планують перемістити на територію півострова”, – йдеться в повідомленні Міністерства культури та інформаційної політики України.

Відвідувачі зможуть побачити 565 предметів з виставки “Крим: золото й таємниці Чорного моря”, що з лютого до серпня 2014 року експонувалися в Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські й готські речі, знайдені впродовж 19–21 ст. під час археологічних досліджень Криму.

Загалом це понад 2 тисячі одиниць зберігання з колекцій чотирьох кримських музеїв: Центрального музею Тавриди, Керченського історико-культурного заповідника, Національного заповідника “Херсонес Таврійський” і Бахчисарайського історико-культурного заповідника.

“Скарби Криму. Повернення” – це потужна перемога в боротьбі за культурну спадщину України, свідчення нашої тисячолітньої історії, що розкривається через культури багатьох народів, та утвердження верховенства права”, – зазначили в міністерстві.

Виставка “Скарби Криму. Повернення” в Скарбниці Нацмузею історії України працюватиме з 5 липня (10:00 – 18:00) за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter