Учасники та гості Євробачення можуть пройти безкоштовне тестування на ВІЛ у фан-зонах
Фундація АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine запрошує на флешмоб та прес-брифінг, які присвячені відкриттю мобільних пунктів тестування на ВІЛ/вірусні гепатити та сифіліс у міських фан-зонах Євробачення.
У флешмобі, націленому на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу, візьмуть участь в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, директор департаменту культури КМДА Діана Попова, волонтери та інші гості фан-зони. Також учасники флешмобу пройдуть експрес-тестування.
Чекаємо на вас 12 травня (п’ятниця) об 11.00 у фан-зоні Євробачення на Софійській площі біля палатки – пункту тестування AHF Ukraine.
Учасники прес-брифінгу:
- Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України
- Сергій Федоров, директор Представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine
- Діана Попова, директор департаменту культури КМДА
Мобільні пункти тестування розпочали роботу з 4 травня у 4 фан-зонах Євробачення на Поштовій, Контрактовій, Софійській та Троїцькій площах столиці. Працюватимуть вони з 10.00 до 22.00 до 13 травня включно. В пунктах тестування усі учасники пісенного конкурсу та гості зможуть пройти безкоштовні експрес-тести на ВІЛ, гепатити В та С, сифіліс; проконсультуватися з питань профілактики ВІЛ та ЗПСШ, безпечної сексуальної поведінки та безкоштовно отримати презервативи. Фундація АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine планує провести близько 5 тисяч тестів та розповсюдити понад 150 тисяч презервативів.
Акредитація та додаткова інформація для ЗМІ:
Анастасія Бондарчук 097 394 49 56, a.bondarchuk@prhouse.com.ua
Наталя Красненкова 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua
Довідка: Всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 968 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 885 осіб. 130 410 осіб з ВІЛ-інфекцію перебувають під медичним спостереженням.
Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції реєструються в Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській та Чернігівській областях, а також у м. Києві. Починаючи з 2008 року, українці найчастіше інфікуються через незахищений секс. Якщо в 2005 році через сексуальні контакти інфікувалися 33 відсотки людей, у яких була виявлена ВІЛ-інфекція, то в 2012 році цей відсоток зріс до 51. Вперше більше половини нових випадків передачі ВІЛ-інфекції відбулося через незахищений секс. У 2015 році цей показник склав 60 відсотків. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються серед молодих людей віком від 25 до 49 років.
Фундацію AHF – AIDS Healthcare Foundation було створено у 1987 в місті Лос-Анджелесі, як невелике громадське об’єднання, члени якого намагалися полегшити страждання людей, що були приречені на смерть від СНІДу. Натепер, в рамках реалізації комплексних медичних програм, AHF надає догляд, лікування та послуги для більш ніж 700 000 пацієнтам, що живуть з ВІЛ у 38 країнах Африки, Азії, Європи, Латинської і Північної Америки.
У 2016 році послугами з тестування на ВІЛ в рамках глобальної програми тестування AHF скористалися 4 876 984 особи, було виявлено 139 351 позитивних результати. Більша частина тих, хто отримав позитивний результат тесту, вже зв’язана з лікуванням. Це означає, що у 30-денний термін клієнт звертається до медичної установи, де йому призначають лікування ВІЛ-інфекції.