Side-event «Криза з правами людини в Україні: хто відповідатиме?» (ООН, Женева)

Дата та час події: 19 Вересня 2020, 17:47
A+ A- Підписатися

У четвер, 6 березня 2014 року, з 16:00 до 17:30 в Женеві  (Палац Націй, кімната ХХІ) відбудеться дискусія на тему: «Криза з правами людини в Україні: хто відповідатиме?» – як side-event в рамках 25-ої сесії Ради з прав людини Організації Об’єднаних Націй.

Україна досі перебуває в кризі після кількох місяців протестів. На думку українських правозахисних організацій, під час і після зіткнень щонайменше 93 особи було вбито і тисячі поранено. Десятки інших були піддані жорстокому поводженню з боку правоохоронних органів. Поліцейські сили, в тому числі Беркут, звинувачуються  в цілеспрямованих атаках на журналістів та медиків, а також мирних демонстрантів.

Має бути проведене ретельне розслідування, щоб визначити відповідальність співробітників правоохоронних органів за грубі порушення основних прав людини, включаючи вбивства, зникнення людей, тортури і жорстоке поводження з демонстрантами, зловживання з боку вуличних бійців також повинні бути ретельно розслідувані. Ніхто не повинен уникнути відповідальності. Не повинно бути вибіркового правосуддя і «правосуддя переможців». Всі розслідування повинні бути проведені неупереджено.

Під час заходу представники українського громадянського суспільства з перших рук нададуть  інформацію про порушення прав людини, допущені в ході недавніх протестів. Крім того , буде унікальна можливість обговорити ефективні підходи для забезпечення відповідальності за порушення, вчинені різними учасниками в ході зіткнень, зокрема – механізми Організації Об’єднаних Націй, які допоможуть забезпечити справедливе правосуддя і відповідальність.

Доповідачі з України:

Тетяна Печончик, Центр інформації про права людини;

Олександра Делеменчук, Центр Громадянських Свобод;

Михайло Тарахкало, Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Захід організований Фундацією Будинків Прав Людини (Human Rights House Foundation) у співпраці з іншими НУО.

Контактна особа: Анна Інноченті  ( +41 22 33 22 556).

Щоб взяти участь у заході, будь ласка, надішліть листа з вашим ID на адресу anna.innocenti@humanrightshouse.org . Дедлайн – 5 березня.

Організатори не забезпечують фінансову підтримку для участі в заході.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: