Презентація результатів першого етапу Кампанії проти кібербулінгу від Docudays UA
3 червня о 12:00 в Українському кризовому медіацентрі (вул. Хрещатик, 2) правозахисний департамент Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA презентує перші результати Кампанії проти кібербулінгу.
“Стрімкий розвиток цифрових технологій породжує не лише нові зручності для споживачів, а й ризики – нові види психологічного або морального тиску в інтернеті. Найбільш вразливими до цих ризиків є діти. За даними дослідження, проведеного дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у 2018 році, серед 10–17-річних українців кожен п’ятий підліток визнає себе жертвою онлайн-знущань. Запропоновані законодавством України заходи з протидії кібербулінгу не захищають дітей достатньою мірою від насильства через інтернет”, – зазначають організатори заходу.
Учасники заходу презентуватимуть:
- аналітичне дослідження “Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні”, яке покаже глибину проблеми, проілюструє міжнародний досвід та дасть зрозуміти, якого інструменту не вистачає для захисту прав дітей в Україні;
- буклет із протидії кібербулінгу, розроблений для дітей, батьків та всіх, кому не байдужа проблема;
- результати Всеукраїнського дитячого конкурсу письмових робіт на тему: “Кібербулінг. Як я перестав/перестала бути жертвою”.
П’ять школярів з різних куточків України, які перемогли в конкурсі, отримають цінні призи та розкажуть свої реальні життєві історії. Кращі роботи учасників ляжуть в основу анімаційних документальних роликів на підтримку Кампанії проти кібербулінгу.
Також учасники заходу розкажуть про ІІ етап Кампанії проти кібербулінгу: надання юридичної допомоги дітям, які потерпають від кібербулінгу, і притягнення до відповідальності винуватців.
Спікери прес-кави:
Олександр Павліченко – член Управлінської ради фестивалю Docudays UA, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.
Богдан Мойса – аналітик правозахисного департаменту Docudays UA, автор аналітичного дослідження “Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні”.
Ксенія Шиманська – координаторка правозахисного департаменту Docudays UA.
Олена Голубєва – виконавча директорка Громадської спілки “Українська анімаційна асоціація “УАнімА”.
Акредитація: Ірина Сидоренко, менеджерка з комунікацій правозахисного департаменту фестивалю Docudays UA, (063) 763 92 07.