Онлайн-дискусія “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”

Дата та час події: 28 Квітня 2020, 00:00
A+ A- Підписатися

У вівторок, 28 квітня, з 14:30 до 15:30 у межах правозахисної програми Rights Now! фестивалю DOCUDAYS UA відбудеться відкрита онлайн-дискусія на тему: “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем”.

Після окупації Криму Російською Федерацією на півострові буденними стали переслідування з політичних мотивів активістів, правозахисників, зокрема кримських татар, незаконні арешти та ув’язнення. Близько 200 дітей залишилося без батьків, які потрапили до в’язниці у сфабрикованих справах. За шість років було повністю змінено систему освіти, зникли українські школи та класи, натомість створено “військово-патріотичні” табори для кримських дітей.

Що відбувається зі шкільною освітою в окупованому Криму та як на це має реагували українська влада? Якими є наслідки російського національно-патріотичного виховання та участі кримських дітей у воєнізованих формуваннях? Як відбувається мілітаризація дітей у Криму та як їй протидіяти? Чому і як необхідно підтримувати дітей, батьки яких є політичними в’язнями?

Про це говоритимуть учасниці дискусії:

  • Ольга Куришко, співкоординаторка КримSOS;
  • Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи; 
  • Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти “Альменда”, керівниця освітнього напряму УГСПЛ.

Модераторка: Альона Луньова, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA.

Під час заходу також будуть продемонстровані фотоматеріали журналістів Аліни Смутко, Антона Наумлюка, Кримської правозахисної групи та відео ініціативи “Кримське дитинство”.

Трансляція події відбуватиметься онлайн – на сайті фестивалю: https://docudays.ua. Для участі в заході просимо зареєструватися.

Організатори заходу: КримСОС, Кримська правозахисна група і ZMINA. Захід відбудеться в межах правозахисної програми Rights Now! Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA.

Правозахисна програма Rights Now! – це щорічний потужний майданчик для дискусій, а також показів документальних стрічок та їхніх обговорень. Щороку в Rights Now! беруть участь правозахисники, громадські організації, активісти, представники державних органів. DOCUDAYS UA забезпечує переклад на жестову мову всіх подій онлайн-трансляцій правозахисної програми.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: