Фестиваль документального правозахисного кіно та діалогів “Переломлення”
З 18 по 25 квітня у Києві відбудеться фестиваль документального правозахисного кіно та діалогів “Переломлення”. Основна тема фестивалю – колективна історія прав людини в радянському минулому, пострадянському сьогоденні і її відгомонів в україно-російських стосунках сьогодні.
У програмі представлені як українські та російські режисери, так і автори з США, Нідерландів та інших країн. Усі фільми зачіпають тему дисидентського руху минулого століття, його трансформацію на пострадянському просторі, успіхи та виклики, з якими стикаються правозахисники сьогодні, в тому числі на стику російсько-українських відносин. Громадянські рухи в кінці минулого століття, переслідування журналістів, вбивство Магнітського, чеченське питання, українсько-російський конфлікт і українські політв’язні на території Криму і Росії – ці та багато інших тем будуть висвітлені в рамках фестивалю.
Крім кінопоказів, також будуть організовані дискусії з відомими російськими та українськими правозахисниками та кінематографістами, серед яких виступатимуть екс-Уповноважена з прав людини при Верховній Раді Валерія Лутковська, заступник чеського посла в Україні Зденька Цаісова, режисер Віталій Манський, голова “Харківської правозахисної групи” Євген Захаров, директор “Freedom House Ukraine” Метью Шааф і багато інших.
У рамках фестивалю також пройде невелика ретроспективна фотовиставка і встановлення таблички проекту “Остання адреса – Україна” в пам’ять про жертв радянських репресій.
Фестиваль організований у співпраці “Дому Вільної Росії” в Києві і чеської організації “People in Need”.
Вхід на всі заходи безкоштовний.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
Відкриття
18 квітня, середа
19.00 – показ фільму “Сила безсилих”. Дискусія “Спадщина” Празької Весни “як основа демократичних цінностей в Східній Європі” зі Зденькою Цаісовою, заступницею посла Чехії в Україні. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
19 квітня, четвер
19.00 – показ фільму “Хто вбив Наташу?”. Дискусія “Чеченський слід в українській кризі” з Антоном Наумлюком, російсько-українським журналістом, і Іриною Ромалійською, журналісткою Громадського радіо. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
20 квітня, п’ятниця
19.00 – показ фільму “Право на пам’ять”. Дискусія “Дисидентський рух на зламі епохи” з Євгеном Захаровим, головою “Харківської правозахисної групи”. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
21 квітня, субота
14.30 – “Журналістика по-російськи: свобода слова з-за кордону”. Дискусія з Ольгою Романовою, журналісткою RTVD. Адреса: Кирилівська 26/2.
18.30 – показ фільму “Рідні”. Дискусія “Документалістика по обидві сторони барикад” з режисером Віталієм Манським. Адреса: “Медіахаб”, Омеляновича-Павленка (колиш. Суворова), 4/6.
22 квітня, неділя
12.00 – установка знаку пам’яті в рамках проекту “Остання адреса – Україна” за участю Ірини Стиріковіч, представника правозахисної організації “Меморіал” і координаторки проекту “Остання адреса – Росія”, за адресою Рейтарська, 6.
18.00 – показ фільму “Справедливість для Сергія”. Дискусія “Як врятувати людину з російської в’язниці?” З Ольгою Романовою, керівницею організації “Русь сидящая”. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
23 квітня, понеділок
19.00 – показ фільму “Володимир Балух. Вирок”. Дискусія з представниками медіапроекту “Крим.Реаліі”. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
24 квітня, вівторок
19.00 – “Динаміка розвитку ситуації з правами людини в Україні”. Дискусія з Валерією Лутковською, екс-Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини, Метью Шааф, директором “Freedom House Ukraine”, і Тетяною Печончик, головою правління “Центру інформації з прав людини”. Адреса: уточнюється.
Закриття
25 квітня, середа
19.00 – показ фільму “Зроблено в Бердску”, дискусія. Адреса: Дім Вільної Росії. Кирилівська, 26/2.
Новини фестивалю можна знайти в офіційній сторінці події у facebook.