На брифінгу експерти розкажуть, чому катування у місцях несвободи сприяють злочинності

Дата та час події: 04 Квітня 2019, 14:22
A+ A- Підписатися

У четвер, 4 квітня о 12.30 в Українському кризовому медіа-центрі громадська організація “Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів” представить результати проведеного моніторингу в місцях несвободи. 

Правозахисники розкажуть, що можна розцінювати як катування та чому умови, які їх спричиняють не залежать від типу та підпорядкування місця несвободи. Етапування взятих під варту осіб та засуджених та медичне забезпечення ув’язнених — основні фактори ризику в цьому випадку. Чому це важливо? Належні умови утримання у Європі сприяють кращій соціалізації в’язнів після відбування покарання і це, відповідно, дає значно менший відсоток рецидивів порівняно з українською статистикою. 

Участь у прес-брифінгу візьмуть:

Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ;

Олександр Федорук, керівник пенітенціарного напрямку Асоціації УМДПЛ;

Сергій Чабанюк, заступник начальника Управління Державної кримінально-виконавчої служби України;

Маргарита Тарасова, координаторка проектів, Центр прав людини ZMINA. 

Ціль нашої роботи, каже монітор НПМ Сергій Перникоза, — зменшити ризики стати жертвою катування або нелюдського поводження для людей, які утримуються у місцях несвободи. Тому також на брифінгу буде презентовано розроблений фахівцями алгоритм для визначення місць несвободи з підвищеним ризиком катувань та ініціативу ZERO Torture. 

Дата та місце проведення: 4 квітня о 12:30 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2). Для акредитації на брифінг просимо заповнити цю онлайн-форму.

Подія у Facebook

Моніторинг проходив в рамках діяльності Національного превентивного механізму (НПМ) по проекту “Посилення ефективності Національного превентивного механізму: моніторинг місць несвободи підвищеного ризику”, який реалізувався у 2018-му році громадською організацією за фінансової підтримки міжнародного фонду “Відродження”. 

У рамках проекту студією Real Stories Production у співпраці з Асоціацією УМДПЛ також створений документальний фільм “Дорогою до в’язниці” (2019), який розповідає про щоденну рутину шістьох в’язнів, для яких дорога у в’язницю одного дня стала невідворотною. Офіційний трейлер документального фільму можна переглянути на Youtube за посиланням. Режисерка — Ксенія Кравцова. Прем’єрний кінопоказ відбудеться увечері 4 квітня о 19.00 у Синій залі Будинку кіно (м. Київ, вул. Саксаганського, 6). Вхід вільний. Подія кінопоказу в Facebook. 

Контакти для запитань та уточнень: Оксана Купер, комунікаційна менеджерка Асоціації УМДПЛ, тел. +380672816985, umdpl.association@gmail.com 

Організатори: громадська організація “Асоціація УМДПЛ”, студія Real Stories Production та ZMINA. Центр прав людини 

Довідково

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів. Асоціація УМДПЛ має багаторічний досвід роботи в галузі моніторингу дотримання прав людини та працює за кількома напрямками, в т.ч. пенітенціарним. Місією Асоціації УМДПЛ є забезпечення дотримання прав та свобод людини у роботі правоохоронних органів шляхом розвитку дієвого громадського контролю. 

Студія Real Stories Production працює у сфері документального кіно, соціальних відеопродуктів та анімаційних фільмів. Про права людини мовою мистецтва – слоган команди. “Нам важливі людські історії, адже кожна історія унікальна. Права людини – найбільша цінність у житті. Ми захищаємо права людини та мовою мистецтва виносимо на обговорення гострі соціальні теми”, – йдеться на сайті продакшену.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter