Sürgün: Інсталяція. Медіа. Геппенінг
Проект сучасного мистецтва, присвячений 74-й річниці депортації та геноциду кримськотатарського народу.
Проект створюють:
► Влодко Кауфман (Дзига, Тиждень актуального мистецтва / Львів);
► Рустем Скібін (El Cheber / Крим, Київ);
►Команда кримськотатарських режисерів, операторів та фотографів.
Куратор: Алім Алієв.
Відкриття проекту відбудеться 15 травня о 19:00 в Кримському Домі (вул. Омеляновича-Павленка, 9).
Вхід за умови принесеного вазону з рослиною.
Депортація кримських татар – насильницьке виселення кримськотатарського народу з історичної батьківщини – Криму, здійснене упродовж 18-21 травня 1944 року радянським тоталітарним режимом. У результаті етнічної чистки за наказом Сталіна було депортовано 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії.
12 листопада 2015 Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Влодко Кауфман (1957) – львівський художник і перформер, співзасновник і арт-директор мистецького об’єднання “Дзига”. Один із засновників і кураторів Тижня актуального мистецтва. Учасник численних виставок в Україні та за кордоном.
Рустем Скібін (1976) – кримськотатарський кераміст. Створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що несе в собі найкращі риси традиційної культури кримських татар. Працює і передає знання у власній майстерні “El Cheber”. Активний учасник регіональних, всеукраїнських та міжнародних виставок.