Заборона побачень і прогулянки із сусідами: як Мін’юст боротиметься з коронавірусом у в’язницях і СІЗО
Міністерство юстиції розробило низку планових заходів, щоб запобігти можливому проникненню інфекції в будь-яку з установ, що належать до пенітенціарної системи.
Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає “Цензор.нет”.
Висоцька наголосила, що у відомстві вдалися до непопулярних заходів, зокрема заборони побачень з рідними.
“Також щодня на пропускних пунктах перевіряється персонал і, якщо є будь-які симптоми, які вказують, що людина може бути хворою, її не допускають до роботи. Перевіряють в обов’язковому порядку й людей, яких за рішенням суду поміщають під варту. Їх відправляють на 14-денний карантин”, – розповіла вона.
Також на прогулянку ув’язнених виводять із тими, з ким вони перебувають в одній камері, а співробітників в’язниць і колоній зобов’язали постійно провітрювати приміщення і проводити додаткове прибирання.
Якщо ж у в’язниці виявлять хворого, то його ізолюють, зроблять тест і, якщо вірус буде підтверджено, шпиталізують під охороною у звичайну інфекційну лікарню. Водночас ув’язнених, які контактували з хворим, відселять в окреме приміщення для спостереження. Висоцька наголосила, що ні тестів, ні лабораторій у пенітенціарній системі наразі немає, а аналізи передаватимуть до лабораторій, що працюють у регіонах.
Що стосується ізоляторів тимчасового тримання Нацполіції, то, за словами начальника Головного слідчого управління Максима Цуцкірідзе, зараз серед людей, які перебувають під вартою, хворих немає. У місцях позбавлення волі багато людей, хворих на туберкульоз, тому там є спеціальні камери на випадок карантину, а якщо люди будуть шпиталізовані з коронавірусом, то правоохоронці готові забезпечити охорону в лікарнях.
Нагадаємо, що нещодавно Офіс генпрокурора звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля й наголосив на необхідності розробити превентивні заходи із запобігання поширенню COVID-19 серед в’язнів у місцях несвободи, а також персоналу, який контактує з ними.
Як відомо, з початку березня з в’язниць в Ірані звільнили приблизно 85 тисяч ув’язнених через поширення коронавірусної інфекції SARS-CoV-2. Таке рішення ухвалили, щоб знизити ризик у переповнених місцях позбавлення волі. На волю в країні виходять лише ті люди, які не скоювали тяжких злочинів та яких перед звільненням перевірили на коронавірус.
Задля недопущення епідемії коронавірусної інфекції в Україні запровадили карантин. Із 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. З 12 березня до 3 квітня не працюватимуть навчальні заклади. Із 16 березня до 3 квітня також припиняється в’їзд іноземців та осіб без громадянства на територію України (окрім тих, що мають право на проживання в Україні). Із 17 березня закривається все міжнародне авіасполучення. З 18 березня припиняються міжміські авіа-, залізничні та автобусні пасажирські перевезення. З 18 березня в Києві, Харкові та Дніпрі закрито метро, а інший громадський транспорт має перевозити не більш ніж 10 людей у салоні.
За цей час Кабінет Міністрів уже ухвалив рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території України, а парламент запровадив покарання за порушення карантину.