Міський голова Івано-Франківська доручив створити в місті намет з боротьби “зі сміттям і циганами”

Дата: 03 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив поставити намет на Привокзальній площі, який забезпечить громадський порядок. У такий спосіб, за його словами, він хоче боротися з проблемою сміття та ромів. 

Про це повідомляє видання “Галичина”.

Марцінків розповів, що отримує багато звернень від громадян щодо засміченості території біля вокзалу, а тому встановлення намету, де мають цілодобово чергувати двоє працівників Муніципальної варти, двоє співробітників Муніципальної дорожньої компанії і працівники парку, нібито має вирішити цю проблему. 

“Сміття, цигани, всьо на купу, ніхто не реагує… Привели мене, циганів там чоловік двадцять, ромської національності. Я не маю нічо проти, але скільки можна терпіти? Вокзал – це є обличчя міста, у нас його, на жаль, нема”, – сказав він.

Висловлювання мера Івана-Франківська мають дискримінаційний характер, запевняє ромська правозахисниця та посланниця толерантності ПРООН Зола Кондур.

“Він (Марцінків. – Ред.) не розуміє, що проблема не в тому, що приїжджають роми та треба ставити людей, які б “чистили місто”, а в тому, що поліція не виконує своїх обов’язків, якщо там є проблеми з правопорядком. Якщо є сміття – це проблема муніципальних служб. Він посадова особа, але фактично порівнює ромів зі сміттям. Коли я прочитала його слова, то в мене було саме таке відчуття. Він не розуміє, що транслює мову ворожнечі та дискримінує ромів”, – сказала вона в коментарі ZMINA.

Нагадаємо, що член ВО “Свобода” Руслан Марцінків, який став головою міста у 2015 році, вже не вперше стає автором скандальних заяв та ініціатив. Так, у  2018 році він намагався зігнати учнів та медичних працівників на релігійний захід Української греко-католицької церкви. Також посадовець заявляв, що в місті ніколи не проведуть прайду та що “гей не може бути патріотом”. Такі висловлювання спричинили тоді обурення серед правозахисників. 

Як відомо, у 2018 році в Україні сталася ціла низка нападів на ромів: 22 квітня в Києві учасники праворадикальної громадської організації “С14” вигнали ромів з табору на Лисій горі, а також спалили їхні речі та намети; 23 травня на Тернопільщині група молодиків спалила ромський табір; 9 травня в селищі Рудне, поблизу Львова, ромське поселення спалили невідомі; 7 червня представники “Національних дружин” Києва знищили ромський табір, що був розташований у Голосіївському парку.

У червні 2018 року невідомі в масках також напали на тимчасовий ромський табір у лісовому масиві на околиці Львова, де проживали 14 осіб – 10 дорослих та чотири дитини. Унаслідок нападу тоді загинув один хлопець, а поранення дістали четверо. Пізніше поліція Львівщини повідомила про те, що затримала дев’ять осіб, причетних до вбивства. Ними виявились учні двох львівських шкіл з ультраправої організації “Твереза та зла молодь”. Уже 25 червня суд обрав нападникам на ромський табір запобіжний захід, проте в листопаді стало відомо, що підозрювані продовжують відвідувати школу. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter