Мер Івано-Франківська зганяє на церковний захід школярів та медиків

Дата: 02 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Голова Івано-Франківська намагається змусити учнів та медичних працівників взяти участь у релігійному заході Української греко-католицької церкви.

Про це йдеться у відповідному розпорядженні, оприлюдненому на офіційному сайті міста.

Згідно з ним, департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради має 5 травня 2018 року організувати участь випускників 11-х класів у ХХІІІ Євхаристійному з’їзді учнівської молоді “Ви – світло для світу”, а поліція міста забезпечити безпеку руху до села Погоня, де відбудеться святкування.

Руслан Марцінків

Окрім учнів, у прощі мають узяти участь медичні працівники.

“Медичним працівникам прибути на 9.00 год., вул. Тисменицька (АС-4). Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради (І.Смаль) забезпечити транспортний супровід медичних працівників з 9.00 до 15.30 год.”, – йдеться у документі.

Своє розпорядження міський голова обґрунтовує договором між виконавчим комітетом Івано-Франківської ради та місцевою архієпархією УГКЦ, який чиновники підписали ще у 2003 році.

Член ВО “Свобода” Руслан Марцінків, який став головою міста в 2015 році, вже не вперше стає автором скандальних заяв та ініціатив.

Центр інформації про права людини нагадує, що в Україні церква офіційно відділена від держави, а Конституція гарантує право на свободу віросповідання.  

В Україні не вперше чиновники опиняються у центрі скандалів через примус до відвідування релігійних свят. Минулого року студентів педагогічного університету ім. Драгоманова замість пар змушували йти на молебень з нагоди Дня працівників освіти.

Тоді експертка та координаторка кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!” Ірина Текучова у коментарі Центру інформації про права людини зауважила, що подібні дії порушують ст. 35 Конституцію України.

“Примушування учнів чи студентів відвідувати заходи певної релігійної течії однозначно є порушенням українського законодавства. Також це може нанести серйозну моральну шкоду дитині чи молодій людині. І тут не важливо, якого віросповідання учні. Кожна людина має право сама обирати, як і коли їй відвідувати релігійні заходи свого віросповідання і тим паче інших релігійних течій”, – підкреслила вона.

Пізніше викладачів університету Драгоманова покарали за те, що “зігнали” студентів на “урочистий молебень”.

Нагадаємо, що раніше Львівська міськрада попросила МОН зробити християнську етику обов’язковим предметом у школі. За відповідне звернення на засіданні ради проголосували депутати зі “Свободи”, “Громадянської позиції”, “Народного контролю” , УКРОПу та “Української галицької партії”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: