У Белфасті під час антимігрантських погромів постраждав будинок родини українських біженців
У столиці Північної Ірландії Белфасті під час масових заворушень у ніч проти 10 червня погромники пошкодили будинок родини українських біженців.
Про це повідомляють ВВС та GB News.
Фото: ВВСЙдеться про помешкання 19-річної українки Ярослави Навроцької, яка вже кілька років живе в Белфасті разом із матір’ю та собакою. Під час погромів нападники вибили двері в їхньому домі.
За словами дівчини, тієї ночі натовп підпалив будинок на протилежному боці вулиці. Почувши крики чоловіків, Ярослава разом із собакою була змушена тікати через задні двері до друзів, які мешкають у безпечнішому районі.
“Тепер я більше ніде не почуваюся в безпеці”, — поділилася Навроцька.
Наразі дівчина залишається у друзів і планує узгодити з орендодавцем переїзд до іншого житла.
Заворушення у місті спалахнули після подій 9 червня. Тоді 30-річний громадянин Судану Хаді Алодід напав із ножем на місцевого жителя Стівена Огілві. Потерпілий дістав тяжкі травми шиї, спини та втратив око — наразі він перебуває у лікарні. 10 червня нападника взяли під варту за рішенням суду.
Після інциденту на вулиці Белфаста вийшли сотні людей у масках. Вони почали підпалювати будинки, автомобілі, автобуси та сміттєві баки у кварталах, де проживають мігранти.
Лише за один вечір поліція зафіксувала щонайменше 62 правопорушення. Частину жителів довелося евакуювати.
Більшість постраждалих від нападів — темношкірі мігранти, дехто з яких живе у громаді понад 20 років.
Родина пораненого Стівена Огілві виступила із заявою, у якій закликала припинити насильство. Родичі постраждалого наголосили, що багато мігрантів роблять цінний внесок у життя Північної Ірландії, і закликали не використовувати трагедію для розпалювання ворожнечі, зазначивши, що єдиний шлях вирішення ситуації — це мирний протест.
Нагадаємо, що в середині червня поточного року в місті Балліміна в Північній Ірландії також кілька днів поспіль тривали антимігрантські протести. Під час цих подій протестувальники кидали у поліціянтів пляшки із запальною сумішшю, цеглу та феєрверки. Поліція застосовувала гумові кулі та водомет, щоб розігнати натовп. Під час заворушень горіли автомобілі, а в деяких будинках били вікна.