“Слідство.Інфо” заявило про скоординовану інформаційну атаку після публікацій про пасинка Медведчука
Головна редакторка “Слідство.Інфо” Настя Станко повідомила про інформаційну атаку проти редакції. За її словами, протягом пів години одразу кілька сайтів опублікували однакові матеріали, засновані на дописі так званого блогера Михайла Шнайдера з критикою керівниці медіа Анни Бабінець.
Про це Настя Станко повідомила “Медіарух” і видання “Детектор медіа”.
Команда “Слідство інфо”. Фото: “Слідство інфо”За її словами, 28 травня Шнайдер, який називає себе політичним експертом, оприлюднив у фейсбуці пост, де звинуватив Бабінець у нібито “репутаційних втратах” для конкурсу “Честь професії”. Згодом цей текст майже синхронно з’явився на кількох інформаційних ресурсах.
Орієнтовно о 18:09 команда “Слідства.Інфо” почала отримувати автоматичні сповіщення про згадки редакції. Упродовж наступних 30 хвилин на сайтах УНІАН, “Главред” та “Українські новини” вийшли шість однотипних публікацій українською та російською мовами.
Сайти УНІАН, “Главред” та “Українські новини” вийшли з однотипними публікаціями українською та російською мовами.
У редакції припускають, що кампанія може бути пов’язана з нещодавнім розслідуванням про Богдана Марченка — пасинка підозрюваного у держзраді екснардепа Віктора Медведчука. У матеріалі журналісти заявляли, що після початку повномасштабної війни Марченко отримав російське громадянство та веде бізнес на окупованій частині Донеччини.
Станко також зазначила, що раніше не знала про Михайла Шнайдера, однак знайшла інформацію про нього у базі Texty.org.ua, де зібрані дані про псевдосоціологів і прихованих піарників. За даними ресурсу, у 2018 році Шнайдер нібито займався піаром Медведчука, а згодом долучався до кампанії проти Євгена Мураєва під час його конфлікту з Медведчуком і Вадимом Рабіновичем.
“Мені складно сказати, хто саме може стояти за цією атакою. Але навряд чи тема журналістського конкурсу настільки резонансна для широкої аудиторії, щоб за пів години з’явилася така кількість однакових публікацій. Думаю, це лише привід для спроби дискредитувати наше медіа”, — сказала Станко.
Тим часом наглядова рада та оргкомітет конкурсу “Честь професії” оприлюднили заяву на підтримку команди “Слідства.Інфо”. Вони назвали поширення однотипних матеріалів ознакою скоординованої інформаційної кампанії та розцінили її як тиск на незалежні медіа і журналістську спільноту.
У заяві також наголосили, що конкурс продовжує працювати на принципах незалежності, прозорості та дотримання професійних стандартів, а рішення ухвалюються відповідно до регламенту, а не під впливом інформаційного тиску.
Нагадаємо, 20 травня головна редакторка розслідувальної агенції “Слідство.Інфо” Анна Бабінець відкликала оцінки всіх 50 робіт, які вона оцінювала як членкиня журі “Честі професії” в номінації “Найкраще розслідування”, заявивши про конфлікт інтересів. Пізніше “Слідство.Інфо” також відкликало свої матеріали з раніше оголошеного шортліста.
Також журналістка The Kyiv Independent Олеся Біда покинула конкурс у квітні, вважаючи неприпустимим, коли члени журі оцінюють категорії, у яких представлені їхні власні роботи. Решта колег з The Kyiv Independent також відмовилися від участі в конкурсі.


