Росіяни у квітні били по Чернігівщині ракетою зі збідненим ураном

Дата: 20 Травня 2026
A+ A- Підписатися

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо російського обстрілу Чернігівщини у квітні поточного року ракетою, уламки якої випромінюють підвищений радіаційний фон. 

Про це розповіли в СБУ. 

Фахівці заміряють рівень випромінювання поблизу місця, де знайшли уламки ракети

Ракету Р-60 російські військові використали під час атаки в ніч на 7 квітня. Для удару, як кажуть спецслужбовці, росіяни модифікували безпілотник “Герань-2”, щоб оснастити його ракетою.

Уламки боєприпасу знайшли поблизу села Камка, що часто потерпає від ворожих ударів різноманітною зброєю, бо розташоване в кількох десятках кілометрів від кордону з РФ. 

Фахівці кажуть, що поблизу місця обстрілу зафіксували небезпечний рівень гамма-випромінювання, бо до складу ракети російські військові додали елементи зі збідненого урану – Уран-235 та Уран-238. Бойову частину боєприпасу разом з військовими та рятувальниками перевели в безпечний стан і перевезли до місця зберігання радіоактивних відходів.

Слідчі СБУ відкрили кримінальне провадження, щоб встановити деталі обстрілу та причетних до нього. У службі разом з цим закликали людей бути обережнішими, якщо бачать підозрілі предмети. 

Російські військові щоночі обстрілюють Україну дронами, а інколи комбінують удари ракетами, частину з яких потім нерозірваними знаходять у найрізноманітніших місцях. Цьогоріч на Кіровоградщині російський дрон упав посеред кладовища та не вибухнув, а до цього місцеві побачили в полі ракету Х-101.

Окрім цього, російські військові оснащують ракети касетними суббоєприпасами, щоб завдати більшої шкоди. 

Якщо ви побачили підозрілий предмет

  • у жодному разі не чіпайте його;
  • повідомте про знахідку підрозділам ДСНС (101) або поліції (102);
  • попередьте перехожих про можливу небезпеку;
  • відійдіть якомога далі від підозрілого предмета;
  • дочекайтеся приїзду спеціалістів та вкажіть їм місце розташування предмета.

Нагадаємо, що три регіони України, де вибухівки через повномасштабну війну може бути найбільше, – прикордонні Харківщина, Сумщина та Херсонщина, розділена Дніпром на окуповану та неокуповану частини. Майже половина з приблизно тисячі підривів – потерпілі в Харківській області. 

Міни та нерозірвані російські снаряди ще до 2022 року загрожували життю щонайменше двох мільйонів людей на Сході України, а ZMINA докладно розповідала про те, скільки дітей постраждало через підриви на Донбасі.

Поділитися:
Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter або ⌘+Enter.