Унаслідок російської атаки на Одесу постраждало житло журналісток інтернет-видання “УСІ”

Дата: 30 Березня 2026
A+ A- Підписатися

У ніч на 28 березня Росія атакувала Одесу безпілотниками. Один із дронів упав у Приморському районі міста, внаслідок чого постраждав багатоквартирний будинок, в якому проживають випускова редакторка “Української служби інформації” Тетяна Горбонос і журналістка інтернет-видання Юлія Сенкевич.

Про це медійниці розповіли “Детектору медіа”.

Фото надані Тетяною Горбонос і Юлією Сенкевич для “Детектор медіа”

За словами Тетяни, в цю ніч вона разом зі своєю 10-річною донькою була в батьків, а її двоюрідна сестра Юлія залишилася вдома і під час обстрілу перебувала в коридорі. Вікна в їхньому помешканні були привідкриті і підперті великим вазоном, який знесло вибуховою хвилею разом з підвіконням.

“Вікна в нас цілі, але зараз не відкриваються. Вибило балконні двері. Також вибуховою хвилею вигнуло двері металевої шафи, обшивка балкона постраждала. Вхідні двері зараз не зачиняються — треба ремонтувати замок. Також парадні двері не зачиняються нормально. Вікон просто нема: десь з рамами повилітали, десь побилося скло. Така ж сама ситуація у всіх сусідніх будинках. Дуже багато пошкоджень. Ми на диво вціліли. Я не знаю, хто нас там зверху береже, але у нас не такі значні пошкодження, як у наших сусідів”, — розповіла Тетяна Горбонос. 

Фото надані Тетяною Горбонос і Юлією Сенкевич для “Детектор медіа”

Юлія Сенкевич у коментарі “ДМ” сказала, що о пів на другу ночі прокинулась від звуку польоту “шахедів”. За її словами, дрон врізався в дерево у дворі. Багато будинків залишилися без вікон внаслідок вибухової хвилі. Вона сама не постраждала.

“До мене звернулася сусідка — бабуся з квартири поруч. Вона живе сама, в неї з хребтом проблеми. Тому я пішла до неї прибирати уламки скла. В неї вилетіли абсолютно всі вікна. Я десь годину прибирала це скло, винесла п’ять-шість відер його. Сусіди прибирали скло всю ніч. В суботу до нас приходили з ЖЕКу — роздавали плівку. А вчора був оперативний штаб — теж роздавали плівку, збирали документи на компенсацію пошкоджень”, — повідомила журналістка.

Фото надані Тетяною Горбонос і Юлією Сенкевич для “Детектор медіа”

Тетяна Горбонос розповіла, що на початку повномасштабної війни разом з донькою виїжджала за кордон. Спочатку вони жили в Молдові, потім — у Румунії, але через брак коштів змушені були повернутися додому.

“На жаль, в мене не було стільки коштів, щоб залишатися там. Треба було винаймати квартиру на рік вперед, підписувати договір і так далі. І ще треба було мати щось, щоб поїсти. Таких коштів я не заробляла на той момент. Я тоді працювала в нас на сайті, волонтерила, але в мене не було можливості забезпечити собі життя в іншій країні. Ось ми й приїхали додому”, — поділилася Горбонос.

Згодом вона знову виїжджала до Румунії, там їй запропонували роботу, але Тетяна відмовилася й ухвалила рішення повернутися додому, щоб донька мала можливість спілкуватися зі своїми друзями. 

“І ось ми тут під обстрілами. Чесно кажучи, я дуже злякалася. Ми не були вдома, але зараз я розумію, що це може повторитися у будь-який час… Так страшно ще не було. Усюди скло, всі прибирають, але наслідки ми будемо ще довго долати”, — сказала випускова редакторка “УСІ”.

Тетяна Горбонос додала, що під час чергового обстрілу вона з сестрою та донькою спала в коридорі: “Через те, що немає вікон, двері вхідні не зачиняються нормально, в одній кімнаті дірка під підвіконням із виходом на вулицю — дме так, що дитина спину застудила”.

Юлія Сенкевич також повідомила, що в них у квартирі наразі немає газу та світла.

Раніше російські військові обстріляли Запоріжжя та влучили у квартиру журналіста, воєнного кореспондента телеканалу “Еспресо”, а нині військового Артема Лагутенка.

Того ж дня в Дніпрі через влучання російського дрона в сусідній будинок зазнала пошкоджень квартира голови Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексія Ковальчука.

Нагадаємо, внаслідок російського обстрілу по житлових кварталах Херсона постраждала квартира головної редакторки “Кавун.City” Євгенії Вірлич. Вибуховою хвилею в житлі зруйновано частину лоджії, вибито всі вікна та пошкоджено майно. А до цього, у червні 2025 року, журналістка повідомила, що її орендована квартира в Києві постраждала внаслідок російського обстрілу.

Також під час російської комбінованої масованої атаки по Києву в ніч проти 27 грудня 2025 року постраждав будинок кореспондентки української служби BBC Анастасії Грібанової та про пошкодження свого будинку повідомив ведучий телеканалу “FreeДом” Олег Борисов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter