Цьогоріч закрили лише близько третини штрафів від ТЦК та СП, а серед оштрафованих майже сотня жінок
Цьогоріч до жовтня ТЦК та СП виписали понад 47 тисяч штрафів за порушення військового обліку, однак з них закрили лише близько третини або понад 14,4 тисячі.
Такі дані Опендатабот.
Ілюстраційне зображення. Скриншот відео документалістів “Вавилон’13”Щомісяця відкривають по 4,5 тисячі нових проваджень, але рекордним за неповний рік став липень, коли стягнень нарахували понад 7 тисяч, з яких майже дві тисячі щодо киян.
Загалом в Україні лідером за кількістю штрафів від ТЦК та СП є Київ, де виписали понад 7 тисяч таких, далі йдуть Сумщина (понад 4,2 тисячі або 9%), Одещина (понад 3,9 тисячі або 9%), Дніпропетровщина (понад 3,8 тисячі або 8%) та Харківщина (понад 3,3 тисячі або 7%).
Найменше штрафують на Заході країни та на територіях, де вже йдуть бойові дії: Львівщина — 626 стягнення, Рівненщина — 464, Івано-Франківщина — 315, Херсонщина — 137, а в Луганській області — 11 випадків. Рекордсменом за активністю став Сумський міський ТЦК, відкривши по 9 проваджень проти двох чоловіків цьогоріч, а також 8 проваджень проти іншого чоловіка.
“Наразі це найбільша кількість штрафів на одну людину по країні”, – кажуть аналітики.
Кількість проваджень по регіонах. Мапа ОпендатаботХоч переважно за порушення обліку карають чоловіків, але серед покараних нарахували 98 жінок. Цікаво, що уряд цьогоріч дозволив автоматично без присутності ставити жінок з медосвітою на військовий облік, й після цього наклали щонайменше 26 стягнень.
Обов’язок стати на військовий облік до 31 грудня 2026 року для жінок з медичною освітою встановили у жовтні 2023 року. При цьому посадовці наполягають, що реєстрація на обліку не означає автоматичного призову, втім, жінок, які стали військовозобов’язаними, можуть викликати на службу або залучити до оборони під час воєнного стану.
Нагадаємо, що нещодавно на посаду військового омбудсмана офіційно призначили Ольгу Решетилову. Без ухваленого парламентом закону вона не могла почати якісно працювати, тож кричущі історії порушень у війську продовжили з’являтись.
З вересня цього року працівники ТЦК та СП мали почати носити відеокамери, хоч відповідна інструкція для них існує вже понад рік.
Відповідальність за призов непридатних до війська досі не ввели, адже парламент підтримав відповідний законопроєкт лише у першому читанні. При цьому лікарські комісії, як показують дослідження, так і не працюють якісно.