Уряд затвердив план заходів із виконання рекомендацій Єврокомісії для вступу України до ЄС
Кабінет Міністрів України затвердив План заходів з виконання рекомендацій Єврокомісії, які представлені у звіті про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року.
Про це повідомляє Офіс віцепрем’єрки з питань євроінтеграції.

План передбачає понад 380 заходів, що спрямовані на виконання рекомендацій Єврокомісії у Звіті про прогрес України в межах Пакета розширення 2024 року. Також – на продовження виконання рекомендацій Єврокомісії 2023 року, які ще не виконані в повному обсязі.
“Цей документ допоможе структурувати наші пріоритетні завдання в усіх сферах, де маємо гармонізувати національне законодавство з правом ЄС”, – зазначила віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина.
Документ передбачає заходи з виконання 195 рекомендацій за 33 переговорними розділами в межах шести кластерів та такими сферами: економічні критерії, функціонування демократичних інституцій і реформа державного управління.
Зокрема, йдеться про заходи в межах:
- основ процесу вступу до ЄС;
- внутрішнього ринку ЄС;
- конкурентоспроможності та інклюзивного розвитку;
- “зеленого” порядку денного та сталого з’єднання;
- ресурсів, сільського господарства та політики згуртованості;
- зовнішніх відносин.
Зазначається, що кожен захід закріплений за конкретною рекомендацією Єврокомісії та передбачає строки виконання. Прогрес України з виконання рекомендацій визначає готовність країни вступити до ЄС.
30 жовтня 2024 року Європейська Комісія опублікувала другий звіт про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС 2024 року, де викладені рекомендації щодо ключових кроків та реформ, які необхідно здійснити Україні в межах інтеграції до Євросоюзу.
Раніше в уряді повідомляли, що на сьогодні 81% зобов’язань України в межах угоди про асоціацію з ЄС імплементовано в українське законодавство. Також завершено двосторонні зустрічі за трьома із шести переговорних кластерів.
Також ZMINA писала, що за словами віцепрем’єрки з питань євроінтеграції Ольга Стефанішиної, Україна повністю готова до відкриття першого кластера переговорів про вступ до ЄС. Зокрема, в уряді готові презентувати державам — членам Євросоюзу дорожні карти трансформації.