33 фігуранти справ Майдану досі служать у силових органах
Три десятки правоохоронців, які проходять підозрюваними у справах щодо злочинів на Майдані, досі обіймають посади в силових структурах.
Про це сказав начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк на брифінгу 21 листопада, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє “Українська правда”.
“Загалом 33. 10 займають начальницький склад, 23 – прості правоохоронці низового рівня. На момент повідомлення про підозру загалом у справах періоду 2014–2018 років 63 особи перебували в органах внутрішніх справ, у наступному звільнялись. На теперішній час 33 продовжують працювати. В тому числі є такі, де вже обвинувальні акти в суді знаходяться”, – сказав Горбатюк.
Начальник управління спецрозслідувань ГПУ зазначив, що підозрюваний у причетності до застосування зброї та заподіянні тілесних ушкоджень чинний працівник СБУ вже близько п’яти місяців перебуває в розшуку і слідчі не можуть його допитати.
“Керівництво Служби безпеки відповідає, що він у відрядженні і вони не знають, де він, і не мають з ним контактів”, – зазначив Горбатюк.
У свою чергу заступниця генерального прокурора Анжела Стрижевська заперечила Горбатюку, зазначивши, що вказаний співробітник СБУ, за інформацією відомства, перебуває в зоні проведення ОСС. “Цей працівник перебуває в зоні АТО зараз. Конкретну частину назвати не можуть з міркувань безпеки. Але є механізми, які можна застосувати, щоб допитати його”, – сказала Стрижевська.
У Генеральній прокуратурі повідомили, що у справах про злочини проти Майдану дев’ятьох осіб засудили до позбавлення волі. Стільки ж, зазначає чиновник, винесено виправдувальних вироків. Також Горбатюк наголосив, що більша частина з 4700 злочинів проти Майдану вже розслідувані, повідомлено про підозру 442 особам.
Нагадаємо, що, за даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 осіб загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 людей дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”.
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “справу Майдану”, яка налічує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують убивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Нещодавно цифрова реконструкція розстрілів під час Євромайдану, створена американськими дослідниками, підтвердила факт стрілянини по протестувальниках із сектору, де перебували співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”.