ЄС має посилити економічні та персональні санкції проти Росії – Гармс

Дата: 26 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Реакція Європейського Союзу на ескалацію конфлікту в Азовському морі недостатня. Економічні та персональні санкції проти Росії мають бути посилені. 

Таку думку висловила під час конференції “Права людини в Криму: погляд з Німеччини” Ребекка Гармс, голова парламентської асамблеї “Євронест”, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Депутатка Європейського парламенту повідомила, що необхідно детальніше дослідити, що сталося за межами територіальних вод Росії. Вона наголосила, що це вперше з початку військової кампанії проти України російські морські сили під російським прапором відкрито напали на українські морські сили. 

“Усі наявні реакції міністрів закордонних справ ЄС та голови Європейської комісії мають попередження не розвивати конфлікт, але не мають наразі жодних висновків. Така реакція про попередження є недостатньою. Через кілька годин відбудеться засідання Радбезу ООН. Якщо справді буде підтверджено напад, то економічні та персональні санкції проти Росії мають бути посилені. Ми не можемо просто прийняти і нічого не робити в разі порушення міжнародного морського права”, – сказала вона. Водночас Ребекка Гармс додала, що кілька тижнів тому Європарламент дебатував ескалацію в Азовському морі. Тоді депутати висловлювали думку про необхідність деескалації конфлікту або ж посилення санкцій проти Росії. 

“Ми скоро повернемося до цих дебатів. Не можна очікувати, що європарламентарі вже висловили свою точку зору, прочитавши інформацію в ніч з неділі на понеділок. Зараз відбувається обговорення ситуації. Українці мають право отримати від своїх партнерів у Європі позицію, а не лише співчуття. Бо співчуття – це не підтримка”, – додала Ребекка Гармс. 

Депутатка Європарламенту вважає, що НАТО має висловити свою позицію не лише з точки зору інтересів України, а й з точки зору інших держав-членів НАТО, які мають вихід у Чорне море.

“Мета таких дій – унеможливити подальшу ескалацію в Азовському морі та подальші обмеження для України. Жодним чином ці події не мають призвести до того, щоб Україна була дедалі більше втягнута у воєнні дії з Російською Федерацією”, – прокоментувала вона.

Нагадаємо, увечері 25 листопада, коли українські судна проходили через Керченську протоку в Азовському морі, Російські кораблі та катери почали переслідування, вимагаючи зупинитися і погрожуючи застосувати зброю.

Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранивши шістьох військовослужбовців. Як повідомив на засіданні РНБО голова Генштабу Віктор Муженко, усього на трьох захоплених суднах було 23 українські моряки, двоє з них тяжко поранені. Також Муженко зазначив, що зв’язок з військовими зник після захоплення кораблів.

Українських полонених, яких Кремль визнає пораненими (а це троє з шести, які є пораненими за версією України), за інформацією української влади, доставили до Москви. Водночас, за інформацією Федеральної агенції новин, троє українських військових перебувають у відділенні травматології Керченської лікарні №1. 

26 листопада Верховна Рада має зібратися на позачергове засідання. На ньому нардепи розглянуть питання впровадження в Україні воєнного стану через агресію Російської Федерації проти українських військових в Азовському морі 25 листопада.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter