В оборонному комітеті Ради кажуть, що демобілізації не буде до кінця війни
До кінця повномасштабного російського вторгнення провести демобілізацію українських військових неможливо, натомість альтернативою може стати звільнення зі служби певної категорії бійців.
Таку заяву зробив нардеп та член парламентського Комітету національної безпеки та оборони Федір Веніславський в ефірі Radio NV.
За словами нардепа, минулого тижня провели два засідання комітету, на яких спілкувалися з керівництвом бойових бригад про можливість збільшення кількості мобілізованих та тих, хто скористався рекрутинговими центрами, а також повернення бійців із СЗЧ.
Щодо демобілізації, то Веніславський прокоментував заяву Міноборони, що їм для підготовки законопроєкту потрібно ще щонайменше три місяці. Строк у пів року, за який до цього обіцяли розробити відповідну ініціативу, минув ще торік.
Нардеп укотре повторив, що демобілізація неможлива під час війни. Ба більше, в іншому ефірі “Радіо Свобода” він казав, що слова представника Міноборони, який у парламенті говорив про три додаткових місяці для розроблення законопроєкту, нібито зрозуміли неправильно. Той, за словами Веніславського, нібито казав про питання відпусток.
Альтернативою демобілізації можуть стати ініціативи про звільнення зі служби певних категорій бійців, каже парламентар. Наприкінці минулого року Рада, наприклад, дозволила демобілізацію бійців та бійчинь, чиї неповнорідні родичі загинули чи зникли безвісти під час участі в бойових діях.
Нагадаємо, що демобілізація була однією з найпопулярніших тем для петицій до влади у 2023 році.
Соціологічні опитування свідчать, що всього 7% ветеранів та чинних військових планують пов’язати життя з армією після перемоги. До армії найбільше людей потрапило зі сфери приватного підприємництва, айті, сфери послуг, будівельної галузі, держслужбовців та медиків. Найменше – людей зі сфери архітектури, фармацевтики, культури, громадського сектору та безробітних.