Палата представників США підтримала санкції проти Міжнародного кримінального суду

Дата: 10 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Палата представників США підтримала закон “про протидію нелегітимному суду”, що вводить санкції щодо Міжнародного кримінального суду за проведення розслідувань, арештів, затримань або переслідувань громадян США чи країн-союзників. 

Про це повідомляє CNN. 

Зал засідань Палати представників США. Фото: Britannica

Причиною ухвалення закону став ордер МКС на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та ізраїльського міністра оборони Йоава Галанта. Подібні запити судді надіслали також щодо трьох посадовців ХАМАСу.

Їх усіх підозрюють у вбивствах, захопленнях заручників, сексуалізованому насильстві, тортурах, жорстокому поводженні з полоненими та інших нелюдських діях.

Ухвалений документ додатково передбачає блокування коштів, що Сполучені Штати виділили МКС, і забороняє виділення будь-яких грошей суду в майбутньому. Закон підтримали 243 голосами “за” і 140 “проти”. 

Напередодні голосування низка правозахисників закликали не підтримувати ініціативу. Чинна адміністрація президента Джо Байдена виступала проти документа, наполягаючи, що існують дієвіші способи захисту інтересів Ізраїлю та США. Водночас лідер республіканської більшості Джон Тун обіцяв швидке голосування, щоб документ опинився на столі новообраного президента Дональда Трампа, коли він вступить на посаду 20 січня 2025 року. 

Влада США не вперше тисне на Міжнародний кримінальний суд, юрисдикцію якого не визнає. Так, 2019 року США вводили санкції щодо МКС за розслідування ситуації в Афганістані. За словами слідчих, американські військові та члени ЦРУ, ймовірно, скоїли воєнні злочини, коли катували затриманих у країні. 

У світі тоді негативно відреагували на такий крок влади США. Висловлювалися проти й у Вашингтонській робочій групі з МКС, члени якої називали введення обмежень “небезпечним, екстремальним і безпрецедентним”. Обмеження заважали підсанкційним посадовцям МКС звітувати Раді Безпеки ООН про ситуації в Дарфурі та Лівії, брати участь у щорічних засіданнях Асамблеї держав-учасниць (ASP), а також наглядового управління та законодавчого органу суду, де США беруть участь як спостерігачі.

У 2019 році санкції вводила адміністрація Трампа, який 2025-го вдруге обійматиме посаду президента США. 

Нагадаємо, що припинення підтримки Міжнародного кримінального суду з боку США може зашкодити українським жертвам війни. Детальніше про це можна прочитати за посиланням

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter