У Могилянці боротимуться із сексуальними домаганнями

Дата: 29 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Києво-Могилянська академія запроваджує політику попередження і боротьби із сексуальними домаганнями.

Про це йдеться на сайті університету.

“НаУКМА – один з перших вишів в Україні, який запроваджує подібну політику. Її мета – передовсім просвітницька та інформаційна, спрямована на упередження можливих проявів сексуальних домагань чи сексуального насильства серед членів академічної спільноти, виховання нульової толерантності до цих явищ”, – зазначається в повідомленні.

Консультативний напрям нової політики допоможе могилянцям краще орієнтуватись у ситуаціях, пов’язаних з ґендерною нерівністю чи упередженістю, ефективніше захищати свої права в  разі їх порушення в цій царині. Студентам, зокрема, ці знання та навички допоможуть і після закінчення університету, вважають у Києво-Могилянській академії.

Як зазначає одна з авторок документа, доцентка факультету соціальний наук і соціальних технологій та фахівчиня з ґендерних студій Тамара Марценюк, проблема сексуальних домагань на ринку праці загалом і в освітніх закладах зокрема залишається актуальним, але замовчуваним питанням в українському суспільстві.

“Міжнародний досвід провідних університетів світу свідчить про те, що до проблематик дискримінації, ґендерної нерівності та сексуальних домагань варто привертати увагу на рівні офіційних політик університету, що було реалізовано в Києво-Могилянській академії. Основна наша мета – це радше попередження нетолерантної та насильницької поведінки, передусім шляхом просвітницько-інформаційних заходів, як-от тренінги для працівників і працівниць, студентства стосовно рівних прав і можливостей, законодавства тощо. Я переконана, що всім приємніше працювати в середовищі, вільному від упереджень і насильства”, – каже Марценюк.

Для впровадження нової політики в університеті створили комітет з попередження і боротьби із сексуальними домаганнями, до складу якого увійшли, крім Тамари Марценюк, доцентка факультету правничих наук, докторка права Зоряна Черненко, керівниця відділу по роботі зі студентами Діана Проценко та представниця студентського самоврядування НаУКМА Анастасія Закржевська.

Нагадаємо, в червні 2017 року в академії силою зірвали акцію “Ні насильству в університеті!”, організовану ініціативою FemSolution. Акція мала на меті привернути увагу адміністрації до проблем сексизму, дискримінації та сексуальних домагань з боку викладачів університету, зокрема Олексія Курінного. Спеціальна комісія вишу, сформована для розслідування інциденту, тоді обрала предметом свого розгляду лише “правомірність проведення подібних акцій у стінах університету”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter